10 жовтня, 2018

Всесвітній День психічного здоров’я

Картинки по запросу день психічного здоров'я

      Щорічно 10 жовтня відзначають Всесвітній день психічного здоров’я. Ця дата входить до переліку міжнародних днів, що запроваджені в ООН.
Всесвітній день психічного здоров’я відзначається з 1992 року, з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я. Видаються тематичні журнали міжнародних психіатричних організацій, розсилаються звернення в урядові структури і органи охорони здоров’я, що закликають взяти участь в міжнародному русі.
Картинки по запросу день психічного здоров'я

       Метою Всесвітнього дня психічного здоров’я є скорочення поширеності депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії, розумової відсталості. 
      Психічне здоров’я – це рівновага та сталість психіки людини, адекватне сприйняття реального світу, нормальна діяльність вищих психічних функцій.        Психічне здоров’я стосується розуму, інтелекту та емоцій. Його основою вважають стан загального душевного комфорту, який адекватно регулює поведінку людини в процесі життєдіяльності. Важливо аби кожна людина, обираючи той чи інший спосіб життя, брала до уваги не тільки збереження фізичного здоров’я, але й дбала про свій задовільний психічний стан.
       На сьогодні, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 25% людей у всьому світі потребують допомоги спеціалістів у вирішенні проблем, які пов’язані з незадовільним станом власного психічного здоров’я. Проте, в першу чергу від людини залежить бути їй здоровою чи ні, тобто вона сама повинна потурбуватися про збереження свого здоров’я, сповідуючи відповідний спосіб життя. Як правило, складовою особистого способу життя людини є її ставлення до здоров’я, сформованих навичок для досягнення благополуччя, адаптації в соціумі, який постійно змінюється. Вибір ставлення до здоров’я – це особисте рішення, що безпосередньо впливає на людину. Властивості особистості, навички, якими вона володіє – найважливіший його чинник. Відповідно, саме розуміння здоров’я дає можливість визначитися кожній людині, яким чином його слід зберегти. 
       Які загрози своєму здоров’ю визначає сучасна молодь як найбільш актуальні? За даними соціологічного дослідження «Ставлення молоді України до здорового способу життя» (2013 р.), саме психологічна напруга разом з негативним станом екології входить до числа найбільших загроз для здоров’я людини. Так, на думку молоді 14–18 років, негативний вплив на стан її здоров’я мають стан навколишнього середовища(69%), шкідливі звички (32,8%) та психологічна напруга (24,5%). Думка молоді, віком 18–24 років, дещо різниться: стан навколишнього середовища (64,8%), психологічна напруга (31,4%), неправильне харчування (31,2%). А для молоді віком 25–35 років великими загрозами для здоров’я є стан навколишнього середовища (66,8%), психологічна напруга (33,7%) та шкідливі звички (29,4%). 
      Сучасне життя саме по собі сприяє стресам: зміни в житті політичному, економічному, негаразди на роботі, та й просто поїздка в громадському транспорті призводять до того, що людина до стресів починає звикати, а так і до депресії недалеко. 
Поради для збереження психічного здоров’я:
• Якщо ви хочете уникнути хвилювання – живіть сьогоднішнім днем.
• Якщо біда крадеться за вами і зажене вас в кут, використайте магічну формулу – запитайте себе, що може статися найгіршого, якщо я не можу розв’язати цю проблему, – в думці підготуйте себе до прийняття найгіршого, спробуйте спокійно продумати заходи для поліпшення ситуації, з якою ви в думці примирилися як з неминучою.
• Пам’ятайте про невідновлення нашого здоров’я, яке ми втрачаємо через хвилювання.
• Заповніть свій розум думками про спокій, мужність, здоров’я, надію, адже наше життя – це те, що ми думаємо про нього.
• Ніколи не намагайтеся звести рахунки з вашим ворогом, тому цим ви принесете собі набагато більше зла, ніж ворогу.
• Замість того, щоб переживати через невдачі, будьте до неї готові.
• Ведіть рахунок своїм вдачам, а не своїм неприємностям.
• Не наслідуйте інших. Знайдіть себе і собою залишайтеся.
• Коли доля дає вам лимон, спробуйте зробити з нього лимонад.
• Забувайте про свої власні неприємності, намагаючись дати хоч трохи щастя іншим. Даючи добро іншим – ви в першу чергу допомагаєте собі.
Щоб уникнути депресії уживайте в їжу, такі продукти, як: 
1. Шоколад, що є лідером серед всіх продуктів-антидепресантів. Адже в зернах какао міститься речовина фенілетіламін, що сприяє активному продукуванню організмом людини гормонів щастя.
2. Банани. У цьому фрукті міститься багато алкалоїду харману, що викликає ейфорію.
3. Твердий сир. Експерти стверджують, що найбільше на роль сиру, який піднімає настрій претендує “рокфор”.
4. Вівсянка, що містить тіамін або вітамін оптимізму, а також магній. 
5. Суші з лососем – ця страва містить велику кількість жирних кислот, які вважаються лютими ворогами стресу. 
6. Перець Чилі, на думку експертів, дарує відчуття щастя, тому що його основна складова – капсацін – придушує болючі відчуття й піднімає тонус. 
7. Насіння соняшника. Вони багаті на клітковину й фолієву кислоту, тому підтримують у нормі нервову систему.
Картинки по запросу день психічного здоров'я

Пам’ятайте , що всі люди потребують підтримки, співчуття та любові.
Ви не самотні!
Поруч є завжди люди, які зрозуміють і допоможуть!
Плануйте своє життя!
Ставте реальні цілі і не чекайте, що зміни відбудуться самі собою – працюйте для себе!
Бажаємо усім здоров’я:
1. Жити довго – наповнити життя роками. 
2. Бути здоровим якомога довше – наповнити роки життям.
3. Розвивати впродовж життя свій потенціал – наповнити його повноцінним життям!

Немає коментарів:

Дописати коментар