08 квітня, 2019

Синя стрічка квітня

Синя стрічка квітня

Картинки по запросу синя стрічка квітня

Попередження насильства та жорстокої поведінки
«Синя стрічка квітня» присвячена квітню - місяцю із запобігання насильству над дітьми.
Початок цієї традиції поклала історія, що відбулася навесні 1989 року. Мешканка Норфлока (США) Бонні Фіней довідалася про загибель свого чотирирічного онука Майкла. Він загинув від побоїв матері. Те, що сталося настільки сколихнуло Бонні, що вона присвятила своє життя боротьбі з насильством.
Під час похорону онука вона прив’язала синю стрічку до антени свого фургона, тим самим вона хотіла привернути увагу людей до цієї проблеми. Незабаром її підтримали різні агентства, ділові кола, місцеві співтовариства. Багато добровольців приєдналися до неї.
Чому саме синя стрічка? Бонні Фіней пояснює це тим, що вона не може забути синці на тілі свого онука.
     Синій колір служить постійним нагадуванням про те, що необхідно боротися з насильством і захищати дітей від насилля.
     Ми живемо у світі, однією з характерних ознак якого є насильство. Нині Україна потерпає від жорстокої економічної, соціальної, моральної кризи. Цей період характеризується зростанням злочинності та  падінням цінностей.
Жорстоке поводження з дітьми та підліткове насильство – проблема держави і кожної свідомої особистості.
На сьогодні це тисячі дітей, які не отримують освіти, не мають постійного місця проживання, жебракують з однолітками або дорослими, потерпають від побиття та насильства, яких примушують до важкої праці.
Стаття 3 Конституції України стверджує, що людина, її життя та здоров’я, недоторканість, безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Стаття 28 Конституції України встановлює що ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводження чи покарання.
Стаття 52 Конституції України зазначає, що будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідується законом, держава забезпечує утримання та виховання дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування.
Проте факти жорстокого поводження з дітьми. зневажання їхніх інтересів є надзвичайно актуальними у нашому суспільстві. Діти не знають  своїх прав. Бояться попросити допомоги у разі виникнення прояву насильства.
Насильство , за визначенням світової спільноти , не тільки робить людину залежною, а й принижує її гідність, завдає шкоди психічному і фізичному здоров’ю, стає серйозною перешкодою у подальшому житті.
Давайте скажемо «Насильству СТОП!»

Немає коментарів:

Дописати коментар