11 квітня, 2019

Міжнародний День визволення в'язнів фашистських концтаборів

11 квітня під усьому світі відзначається пам'ятна дата - Міжнародний День визволення в'язнів фашистських концтаборів (International Day of Fascist Concentration Camps Prisoners Liberation). Вона встановлена ​​в пам'ять про інтернаціональний повстанні в'язнів концтабору Бухенвальд, який трапився 11 квітня 1945 року.

Картинки по запросу Міжнародний день визволення в'язнів фашистських
     Концтабори - це місця ув'язнення великих мас людей, поміщених туди за політичними, соціальними, расовими, релігійними та іншими ознаками. Широке поширення вони отримали в роки Другої світової війни і були розташовані, як в самій фашистської Німеччини, так і на окупованих нею територіях.

     Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів, гетто та тюрем. За визнанням самих есесівців, в'язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку. 
     За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли більше 20 мільйонів чоловік з 30 країн світу, з них 5 мільйонів - громадяни Радянського Союзу. Приблизно 12 мільйонів людей так і не дожили до звільнення, серед них - близько 2 мільйонів дітей.
     11 квітня 1945 року в'язні Бухенвальда (Buchenwald) підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців і вийшли на свободу. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахи фашистських катівень. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління.
     На Нюрнберзькому процесі в 1946 році міжнародний трибунал визнав, що висновок в неволю мирних громадян іноземних держав, так само як і використання в примусовому порядку їх праці в інтересах Німеччини, є не тільки військовим злочином. Воно було кваліфіковано як злочин проти людства.
     І сьогодні, 11 квітня, в багатьох країнах проходять різні пам'ятні заходи, зустрічі колишніх в'язнів, поминання загиблих, поклоніння їх пам'яті, покладання квітів до могил та місць поховання жертв фашизму.

Немає коментарів:

Дописати коментар