27 липня, 2019

День екологічного боргу України

Картинки по запросу День екологічного боргу
В Україні День екоборгу 2018 настав 27 липня

День екологічного боргу настає тоді, коли населення планети витрачає всі ресурси Землі, які вона здатна відновити за рік, і відповідно, ми починаємо “позичати” ресурси у майбутніх поколінь. Щороку цей борг збільшується. Кожна країна “позичає” у планети зі своєю швидкістю, тому день екологічного боргу припадає на різні дні. В Україні ця відмітка припала на сьогодні - 27 липня, та для планети День екоборгу настане на п’ять днів пізніше - 1 серпня.  
Згідно Всесвітньої мережі екологічного сліду (GFN), наразі людство споживає в 1,7 разів більше, ніж може забезпечити планета Земля. Тобто, нам потрібні ресурси не однієї, а 1,7 планети,щоб забезпечити нинішній стиль життя. З кожним роком День екоборгу настає все раніше і раніше: у 1970 він настав 23 грудня, у 2000 - 4 жовтня, у 2016 - 8 серпня, у 2017 - 2 серпня, у 2018 - 1 серпня. Тобто з минулого року людство суттєво уповільнило свої боргові темпи (1 день порівняно з минулим роком), однак навіть один день боргу у масштабах планети - це колосальні ресурси: тисячі гектарів вирубаних лісів, тисячі тонн виловленої риби, мільйони тонн їжі, приблизно чверть з якої навіть не використовується та йде у смітник.
Свої показники, порівняно з минулим роком, суттєво покращила Австралія: минулого року країна очолювала список країн-боржників, споживаючи ресурсів 5,2 планети. Цього року показник австралійців - 4,1 планети. Американцям, як і минулого року, потрібно 5 планет, наразі  вони - лідери списку. П’ятірку рейтингу замикають Південна Корея (3,5 планети), Росія (3,3), Німеччина (3).
   “Прості щоденні дії, наш вибір, про який ми часом навіть не замислюємося, впливає на природу навколо нас: нам треба більше паперу - вирубується більше лісів, залишили включеним непотрібне світло - десь спалили більше ресурсів, купили поліетиленовий пакет - якась тварина у світі загинула. Щороку екоборг планети росте, і потрібно вже сьогодні ставати більш відповідальним до власного споживання та ощадливішими до ресурсів планети”, - каже Олена Тарасова-Красієва, національна координаторка WWF в Україні.

Немає коментарів:

Дописати коментар