17 липня, 2019

Міжнародний день щирої радості за досягнення інших - фіргун

    17 липня проводять Міжнародний День щирої радості за досягнення інших. International Firgun Day активно відзначається з 2014 року. Firgun на івриті - פירגון - це неформальний сучасний єврейський термін і концепція в ізраїльській культурі, в якому описується справжнє, безкорисливе захоплення або гордість за досягнення іншого.


“Уміння радіти щастю інших людей говорить про високий духовний рівень його власника.
Це дуже важлива якість для єврея, адже, володіючи нею, наш народ може бути
“наче одна людина з одним серцем””
Раші до Шмот
Уявіть собі, що Ви досягнули тієї мети, яку давно перед собою поставили. Що Ви відчуваєте? Безсумнівно, радість та щастя. А уявіть, що своєї мети досягнула інша людина. Що Ви відчуваєте тепер? Найчастіша відповідь – байдужість, особливо якщо людина є незнайомою та ця мета не стосується Вас. Проте наші традиції та закон говорить нам інше. Ми маємо щиро радіти за досягнення інших.
У 2014 році ізраїльська некомерційна організація Made in JLM ( «Зроблено в Єрусалимі») заснувала Міжнародний день фіргун.
     Ідея свята – поширення «фіргун» на планеті. Для цього кожен може взяти участь у святкуванні. Варто просто щиро, від усього серця, висловити комусь похвалу, захоплення їхніми успіхами. Наприклад, порадіти за відпустку колеги чи побажати щастя онукам сусідки. Таку ініціативу підтримали по всьому світі.

Немає коментарів:

Дописати коментар