ТОП-5 книг про виховання дітей, які треба прочитати під час карантину
Карантин – це прекрасна можливість провести час з рідними та близькими, а ще поповнити багаю своїх знань. Так, пропонуємо вам підбірку кращих книг про виховання дітей, які ви просто повинні прочитати.
Адже часто батьки сталять перед собою низку питань, на які відразу самостійно і не знайдеш відповіді. Саме ці книги дадуть вам відповіді на чимало питань та змінять ваш підхід до виховання.





- Марія Монтессорі «Допоможи мені зробити це самому». Це класика науки про виховання, яка була розроблена італійським педагогом, чиї праці входять в програму вивчення багатьох Вузів. Монтессорі «проповідує» принцип передачі ініціативи в руки вашого нащадка. Зрозуміти це нескладно – батьки не повинні квапити дитину і намагатися насuльно прищеплювати йому які-небудь навички. У дитини повинна бути свобода вибору. Таким чином, він, займаючись справами, які приносять справжнє задоволення, буде розвиватися і вдосконалюватися, поступово засвоюючи нові знання і вміння.
- Януш Корчак «Як любити дитину?». Незважаючи на те, що ця книга була написана ще в середині 20 ст., вона до чих пір вважається одним з кращих посібників для батьків. Це справжня енциклопедія виховання, починаючи з моменту появи малюка на світ і аж до становлення її як дорослої людини. Перше і найважливіше правило кожного батька – поважати дитину як особистість, адже тільки в цьому випадку ви станете для нього авторитетом.
- Масару Ібука «Після трьох вже пізно». Педагог з багаторічним стажем звертає увагу батьків на те, що малюки, з моменту появи на світ, мають унікальну можливість дуже швидко навчитися всьому, що їм потрібно. Головне завдання дорослих у цьому процесі – вчасно надати новий досвід. Це чудовий посібник для раннього розвитку дитини.
- Памела Друкерман «Французькі діти не плюються їжею». Памела – американська журналістка, якій по роботі часто доводилося бувати в різних країнах. Але візит до Франції вразив її настільки, що жінка вирішила написати книгу, порівнявши в ній дві лінії виховання – американську і французьку. Французи надають своїм чадам досить велику свободу, але вміють навчити завжди залишатися в рамках дозволеного. Друкерман наводить безліч прикладів і згодна з французами в тому, що батьки не повинні все життя прислужувати нащадкам і постійно звинувачувати себе за короткі моменти особистої свободи. Адже щасливі, задоволені й відпочилі дорослі можуть дати набагато більше, ніж ті, хто втомлені морально і фізично.
- Кетрін Кволс «Як виховувати дітей без покарань і криків?». Часто ми дивуємося – чому діти нас не чують і роблять все наперекір? Кетрін Кволс – сімейний консультант, дохідливо пояснює, що для того, щоб вимагати від дитини певної поведінки, варто для початку навчитися контролювати себе. Немає нічого дивного в поведінці маленьких пустунів – вони просто намагаються наслідувати дорослих, адже мама і тато для них – найбільш близький і правильний приклад для наслідування.
Немає коментарів:
Дописати коментар