05 травня, 2020

#ДопомогаПсихологічна


Іспити без шкоди для здоров’я

Здоровий спосіб життя – запорука власного здоров'я | Блоги БДМУ

Періоди іспитів (ЗНО) - одні з найбільш напружених. В цей час в організмі сильно підвищується рівень стресу, особливо це стосується усних іспитів, коли на підсумкову оцінку прямо впливає психологічна стійкість і вміння правильно сформулювати відповідь і продемонструвати свою підготовку. На письмових роботах стресу трохи менше, але він все одно присутній.
Нерідко до напруги самого екзаменованого додається хвилювання його батьків і родичів, які лякають перспективою провалу і зламаного майбутнього життя. Тим часом саме спокійна і доброзичлива обстановка безпосередньо впливає на кінцевий результат.

Як здати екзамени без стресу та шкоди для здоров’я?

Важливо пам'ятати, що стрес впливає не тільки на психологічний стан, але і здоров'я в цілому - постійна напруга організму призводить до пригнічення його систем.

3.3 Підтримка фізичного здоров'яØ     Перше, з чого важливо почати - режим дня. Наш мозок може інтенсивно працювати не більше 8-9 годин на добу, тому всякого роду «переробки» практичної користі не принесуть. Кожні 45-60 хвилин важливо робити невелику перерву і відволікатися від навчання, найкраще перемикатися на фізичну роботу: можна зробити невелику розминку (присідання, кругові рухи головою, розминка плечей і рук, легкі боксуючі рухи) або виконати домашні справи. Також лікарі рекомендують 1-2 рази в день виходити на невеликі прогулянки в парк або сквер.
Здоровий сон: скільки годин треба спати і чим небезпечне недосипанняØ     Що стосується занять в нічний час, тут все неоднозначно. Якщо ви звикли виконувати всі справи в нічний час, має сенс не змінювати свого розпорядку дня. Однак все ж пам'ятаєте, що повноцінний нічний сон і дотримання режиму є дуже важливими для хорошого самопочуття і концентрації.
Ø     Так як візуальна і слухова пам'ять у людини розвинені дуже добре, має сенс готуватися до іспитів з друзями та одногрупниками, а складну для запам'ятовування інформацію роздрукувати і розвісити на стіни.
Що потрібно їсти восени, щоби не хворітиØ     Не менш важливо в період підготовки до іспитів дотримуватися режиму харчування. Нерідко в цей час повністю пропадає апетит або, навіть, забуваєш нормально пообідати і обходишся шкідливими перекушуваннями. Чіпси, фастфуд, газовані напої і важка їжа ні до чого, крім тяжкості в шлунку і сонливості не призводять. А зниження рівня цукру і зовсім може викликати симптоми у вигляді тремтіння, слабість і запаморочення, нудоти і підвищеної пітливості. Правильно підібрана дієта приносить набагато більше користі, ніж різні «таблетки для розуму» і заспокійливі засоби - зловживання останніми стають причиною млявості і загальмованості.
Презентація до уроку з основ здоров'я "Фізичні вправи і ...Ø     Під час підготовки до іспитів не можна забувати і про відпочинок - саме він допомагає «перезавантажитися» і краще сприймати і запам'ятовувати нову інформацію. Тут на допомогу прийде масаж - він знімає м'язову напругу в шиї і спині, заспокоює центральну нервову систему, улучает роботу кровоносної системи, насичуючи клітини киснем і поживними речовинами, або аутотренінгові вправи, а також вчасний і регулярний сон.

Немає коментарів:

Дописати коментар