21 червня, 2020

День батька (День тата) в Україні

День батька 2019: привітання в картинках | Новини Хмельницького "Є ...День батька в нашій країні офіційно святкують зовсім нещодавно - з 2019 року. Таким чином, в нинішньому році це повинно статися всього вдруге. У травні минулого року Кабінет міністрів схвалив проект відповідного указу президента, призначивши святкування Дня батька щорічно у третю неділю червня.

     У нинішньому році всіх татусів України можна сміливо вітати 21 червня - саме на цю дату випадає День батька.
В Кабміні, засновуючи нове свято, пояснили, що реалізація нормативного акта сприятиме забезпеченню сприятливих умов для всебічного розвитку сім'ї як основи суспільства та підвищенню статусу чоловіка як батька у процесі виховання дітей. До речі, День матері у 2020 році припадає на 10 травня.
За кордоном свята на честь батька відзначають в різні дати. Наприклад, у США це відбувається 19 червня з далекого 1910 року, а в третю неділю червня День батька святкують з 1966 року. Крім США, в червні це свято відзначають Аргентина, Канада, Японія, Ірландія, Індія, Нідерланди, Туреччина, Словаччина і багато інших країн. У сусідній з Україною Польщі День батька святкують 23 червня, у Німеччині - у першу неділю цього місяця. Грузинські отці своє професійне свято відзначають 3 жовтня, а італійські - 19 березня.
16 червня Україна вперше офіційно відсвяткувала День батька - Галичина
Батьки — це перші важливі люди для малюка. Вони мають величезний вплив на формування психіки, розвиток і характер дитини. Водночас не можна сказати, що хтось із них важливіший за іншого. Кожен малюк потребує гармонії, яка з’явиться лише за умови однакової участі матері та батька у вихованні.
Вплив батька на доньку
Функции папы в семьеДля дочок важливе не тільки спілкування, а й фізичний контакт. Тато не повинен бути відстороненим. Обійми, поцілунки, тримання за руку — все це необхідно дівчинці. Чоловік виховує в ній терплячість, гнучкість і мудрість.
Те, як тато ставиться до мами, теж накладає відбиток на майбутнє дівчинки, адже батько — зразок чоловіка, якого вона обере як партнера в майбутньому.
Розпещеними принцесами виростають дівчатка, які не знали слова «ні». Звичайно, тато повинен виявляти ласку і доброту, але це не означає абсолютну вседозволеність. І, навпаки, коли чоловік не приділяє часу доньці, у дорослому житті вона буде шукати такого самого «холодного» партнера.

Роль тата для сина
Папа — не мамаСини мріють вирости й стати такими, як батько. Для хлопчиків тато — приклад мужності, справедливості, виваженості. Він захищає сім’ю, завжди готовий допомогти та розв’язати проблеми. Водночас він вчить ухвалювати рішення і відповідати за них. Проводячи час з батьком за улюбленими заняттями, хлопчик переймає його цінності та модель поведінки.
Нерідко чоловіки не виявляють ніжності до синів, обмежуючись суворістю і відстороненістю. Це неправильно: з сином варто бути чесним, доброзичливим і спокійним. А головне, не боятися виявляти свою любов до дитини.

Функції тата в родині
Тільки тандем мами й тата може створити гармонію у вихованні дитини. Водночас на батька покладено такі функції:
· Фізична. Чоловік не боїться активних ігор, не оберігає від синців. Найкращий учитель — власний досвід, навіть ціною ссаден на лобі.
· Розвиток аналітичного мислення. З татом цікаво збирати конструктор, він не сюсюкає, а пояснює.
· Вибудовування стосунків у трикутнику «тато-мама-дитина». Батько відведе в окреме ліжечко, покаже садок, тобто стане провідником у великий світ. Це перші кроки у відділенні малюка від мами.
· Соціальна ієрархія. У стосунках з татом дитина вчиться слухняності. Батько застосовує інструменти схвалення та осуду.
· Статева самоідентифікація. Для хлопців батько — приклад мужності, дівчата складають за ним уявлення про чоловіків. У спілкуванні з татом формуються потрібні поведінкові моделі.
Водночас зовсім не важливо, наскільки зразковим є чоловік з погляду суспільства. І сини, і дочки можуть по-різному проводити дозвілля з татом. Не обов’язково це має бути вечір у гаражі, на риболовлі чи інші стереотипно чоловічі заняття. Тато може все: поприбирати вдома, спекти торт або зшити сукню для ляльки. Або навчити дитину мислити креативно.

Тато — не мама, або кілька корисних порад стосовно виховання
Картинки з Днем батька 2019 - привітання для папи у картинкахНа жаль, більшість татусів самоусуваються від розвитку і виховання дітей. Іноді вони приділяють спілкуванню з дитиною надто мало часу або ж воно настільки формальне, що не несе жодної цінності для малюка.
Іноді ситуація стає дійсно абсурдною: чоловік боїться міняти підгузки, не може залишитися наодинці з тодлером або погуляти зі школярем. Будь-які спроби провести час з дитиною заводять у глухий кут, адже батько просто не знає, як до неї підступитися.
Але ситуація поступово змінюється на краще. Свідомі татусі активно беруть участь у вихованні буквально з перших днів життя немовляти. 
Ось кілька простих, але важливих порад, які допоможуть у цьому:
1.            Приділяйте час. Так, це ваш найцінніший ресурс. Замість вечірнього серфінгу в інтернеті, підіть на прогулянку, нехай навіть навколо будинку, пограйте у настільні ігри. Ваше спілкування і час, проведений удвох, набагато важливіші за пройдені кілометри. До того ж ви порадуєте маму, тому що в неї з’явиться трохи часу для себе.
2.            Станьте авторитетом. Його потрібно заслужити: в очах дитини важливі саме ваші вчинки. А ще діти дуже чуйно сприймають стосунки в родині. Яким би хорошим татом ви не були, якщо ви погано ставитеся до дружини (колишньої дружини), дітей ви не обдурите.
3.            Не бійтеся слів «ні» та «не можна». Говорити їх неприємно, але необхідно. Аргументована заборона — це нормально. Спроби стати ідеальним татом, який все дозволяє, не підуть на користь дитині.
4.            Будьте не тільки поруч, але й разом. Практикуйте сімейні ритуали. Те, що ви сидите на одному дивані, не вважається спільним дозвіллям. Ви повинні бути залучені до однієї справи, а як інакше налагодити спілкування?
5.            Не передавайте куті меду. Пам’ятаєте фразу, що діти відлітають з батьківського гнізда? Не забувайте, що у вас є кохана дружина, якій теж потрібні увага і любов.
6.            Вчіться разом. Приєднайтесь до дітей в їхніх хобі та улюблених заняттях: малюванні, ліпленні, аплікації, настільних іграх тощо. Навіть якщо ви ніколи не чули про ці заняття, попросіть дитину навчити вас.
7.            Зумійте вчасно відійти в бік. Коли починається перехідний вік, дітям треба шукати власне «я». І в цій ситуації ви лише помічник. Відмовтеся від категоричних заборон, налагоджуйте діалог і спілкуйтеся з підлітком, як з дорослим: тинейджеру вже не потрібен беззаперечний авторитет.

Гармонія в сім’ї неможлива, якщо тато пасивний і не бере участі в розвитку дитини. Нехай часу не завжди вистачає, але треба шукати можливості. Батько — не мама, але його роль в родині не другорядна.

Немає коментарів:

Дописати коментар