09 червня, 2020

#ДляВасБатьки

До уваги батьків пропоную маленький тест на перевірку того, чим наповнені ваші з дитиною відносини. Дайте правдиві відповіді на наступні запитання:
Відносини батьків та дітей: правила хороших батьків | Психосома
1. Ви пам'ятаєте щось хороше (похвала, подяка, побажання), що сказали дитині за сьогодні?
2. Ви проводите разом з дитиною 15-20 хвилин, без гаджетів та інших відволікаючих факторів, кожен день?
3. Знаєте імена кращого друга / друзів дочки або сина?
4. Можете пригадати, чому ви навчилися у своєї дитини за останній місяць?
5. Баланс між кількістю заохочень / похвали і покарань / осуду за тиждень приблизно дорівнює нулю або заохочень більше?
6. Ваша дитина охоче допомагає вам освоювати щось нове, в чому вона сама вже фахівець (залежить від віку: наприклад, «як зробити слайм» або «як побудувати маленьке місто з лего»)?
7. Ви з дитиною зможете вгадати більше половини відповідей один одного на питання про улюблений колір, одяг, їжу, тварину і улюблені заняття?
8. Ваша дитина знає, що до вас можна звернутися у будь-якій скрутній ситуації і розраховувати на допомогу?
     Якщо ваших відповідей «так» п'ять і більше - ваша «ниточка» міцніє з кожним днем. Прислухайтеся до інтересів дитини, давайте їй можливість побути для вас експертом, виділяйте спеціальний, окремий від решти час на якісну присутність з дитиною. І регулярно проводьте "внутрішній аудит" ваших відносин, для цього частіше ставте собі запитання: «Чим наповнені мої відносини з дитиною?».
     Якщо відповідей «так» менше п'яти - ви вже багато зробили, а тепер візьміть орієнтир на пункти з відповіддю «ні» - рухаючись в напрямку їх зміни на "так", ви обов'язково наповнюватимете простір вашого з дитиною спілкування взаємним інтересом і теплом!

Немає коментарів:

Дописати коментар