20 серпня, 2020

Всесвітній День ліні

20 серпня — Всесвітній день ліні, правда, відзначають його поки неофіційно.
За даними науковців, сприяють цій не найкращій рисі людини стрес і хронічна втома. Чим же цей людський порок заслужив таку честь?
Картинки по запросу Всесвітній день лініМета свята зовсім не в тому, щоб оспівувати ледарів. Головне завдання цього дня – нагадати всьому людству про важливість відпочинку та повноцінного сну. Тим, хто ще не був у відпустці або працює по 16 годин на добу, треба святкувати в обов'язковому порядку!
Понад 30 років тому, у 1985 році, в колумбійському місті Ітагуі придумали чудове свято — Всесвітній день ліні.
У цей день всі жителі мають право на повноцінний вихідний, щоб полінуватися від душі. Частина з них вважає за краще робити це пасивно – просто відпочивати вдома і навіть не вставати з ліжка. Інші ж обирають неробство активне – дружно виносять лежаки і шезлонги в парки і сквери, беруть з собою смачну їжу для перекусів на природі і пасивно спостерігають за тим, що відбувається навколо. Жителі південно-американської держави навіть придумали своєрідний девіз: "За право на лінь".
Картинки по запросу Всесвітній день лініДуже швидко цю ідею запозичили інші держави. Головне в цей день нічого не робити, але таку розкіш можуть собі дозволити тільки люди непрацюючі або відпочиваючі. Наприклад, у Чорногорії проводять змагання, в яких перемагає той, хто довше пролежить. Можна пити, їсти, розмовляти, головне розслабитися і нічого не робити. Адже це, по суті, те, що багато хто робить на робочому місці. Ну, хоч іноді й не з нагоди свята. Вважається, що це погано, хоча, на думку науковців, лінь — не тільки не гальмо, а в багатьох випадках розвиток.
20 серпня – відмінний привід, щоб не планувати жодних справ. Найкраще влаштувати собі справжнє свято ліні – повністю розслабитися, забути про суєту і нервування, солодко виспатися і смачно поїсти. Навіть якщо ви дуже зайнятий бізнесмен, не відмовляйте собі в цьому скромному задоволенні. Феєрія неробства піде вам на користь – сили відновляться, а настрій покращиться!
Картинки по запросу Всесвітній день лініНічого не робіть, прокастинуйте, витрачайте час тільки на те, що приносить вам радість.
Відкладіть всі домашні справи на потім.
Не здумайте готувати. Просто замовте їжу в службі доставки.
Сходіть в спа-центр або салон краси (якщо вам не лінь:)).
Цілий день валяйтеся в ліжку.
Не відповідайте на електронні листи або телефонні дзвінки.

Подивіться стару американську комедію під назвою Lazy Day.

Немає коментарів:

Дописати коментар