24 листопада, 2020

День пам’яті жертв Голодоморів в Україні

24 листопада – День пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій, день глибокої скорботи і туги за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників.
24 листопада - День пам'яті жертв Голодоморів в Україні — Бершадська  районна державна адміністрація
Голодомори, що прокотилися трьома потужними хвилями Україною, забрали тисячі й тисячі життів українців, стали масштабною національною трагедією.
У 1932-33 роках більшовицький режим, який не зміг знищити прагнення українців до свободи, вирішив забрати їх життя. За два роки голодом вбито 4,5 мільйонів людей - дорослих, старих, дітей. Спланований геноцид стирав з мапи цілі села, які помирали в страшних муках. Сьогодні державні інституції відверто заявляють про голодомор, як ретельно спланований, свідомий акт геноциду проти української нації. Правда про ці трагічні сторінки вітчизняної історії, про небачений масштаб злочину проти українського народу довгий час старанно приховувалася. 
Ціною неймовірних зусиль українській нації вдалося пережити ці трагедії, але пам’ять про них, особливо про Голодомор 1932-1933 років, залишається у кожній українській родині. Обов'язок кожного з нас пам'ятати та шанувати загиблих. 
Сьогодні мільйони українців засвітять свічку пам’яті, схилять голову у щирій молитві за невинно вбитими голодною смертю. Це знак нашої скорботи, цей святий вогник зігріє душі загиблих та є світлом очищення майбутнього. Розбудовуючи власну державу, ми маємо пам’ятати про кожен наш крок до незалежності, про кожну історичну віху – сумну і радісну, вчитися на помилках, робити все можливе, аби подібне не повторилося. Збережімо мир та суспільну злагоду в соборній незалежній Україні, за яку боролися наші попередники.
Вшануймо пам'ять мільйонів синів та доньок України, наших земляків без жалю винищених голодом. Вічна пам'ять загиблим! Слава Україні!

Немає коментарів:

Дописати коментар