24 листопада, 2020

#ОнлайнКонсультаціяБатькам

 Розвиток креативності підлітків


Креативність (лат. Сreatio – створення) – здатність породжувати незвичайні ідеї, відхилятися від традиційних схем мислення, швидко вирішувати проблемні ситуації
Креативність – це така активність, яка втілюється в продуктах творчості

Риси творчої дитиниОтже, творчість — це засіб власного духовного розвитку особистості, це можливість робити кожен день життя цікавим і неповторним. А креативність — це рушій прогресу.
Отже, якщо ми навчимо дітей бути творцями, то розв’яжемо багато проблем одночасно — починаючи від культурного і технічного зростання нації і завершуючи соціальною сферою .
В творчості людина реалізує в усій повноті свої знання, уміння та здібності, а отже отримавши можливості випробувати себе в різних видах діяльності, наочно переконуються в наявному арсеналі знань, умінь та здібностей і цим самим адекватно оцінює свої можливості, що безумовно сприяє в майбутньому правильному вибору професії.

Как развить творческие способности
Підлітковий вік… Діти у цей період швидко змінюють свої інтереси. Одне захоплення витісняє інше, не давши йому зміцнитися. Чим менше інтерес, тим легше він заміняється. Інтерес може і зовсім зникнути тому, що якось сама собою вичерпується справа, що займала; дитина доходить до меж, доступних їй. Підлітки кидають улюблені заняття тому, що в них з'являється вікова вимогливість до себе, їх вже не задовольняють абиякі результати роботи, а кращих вони домогтися не можуть. Це час, коли керують інтереси товаришів, підлітки цілком під їхнім впливом. Колишні захоплення вважають “дитинством”, а новим ще не час. Звичайно це інтереси досить пасивні. Немає внутрішньої причетності до науки, до предмету, що цікавить, немає внутрішнього обов'язку знати все про предмет. Трапиться стаття, прочитають, а спеціально шукати не стануть. Є рух: увесь час щось нове.
Є й така група підлітків: ті, хто втратив дитячі інтереси і не знайшов нові, гідні його нинішнього віку. Утворився вакуум: його заповнюють час, проведений в пустих розмовах з однолітками, перегляд телепередач та читання книжок, що не приносять жодної користі.
Це самий відповідальний період. Час, коли інтереси зв'язують з майбутньою професією. Пора визначатися, вибір інтересу обмежується свідомістю власних можливостей. Час сумнівів. Одні коливаються, інші хапаються за книги, читають спеціальну літературу, для третіх питання вже 15 давно вирішене й у душі вони вважають себе фізиками, лікарями, танцюристами. Іспити ці не тільки для дітей. Якщо до 10 класу в дитини ясно визначилась схильність, якщо він любить обрану справу, то виходить, що уся стратегія виховання була правильною й успішною. Зміст її життя складе праця, що приноситиме задоволення.

Що ж можуть батьки у розвитку креативності своїх дітей?

Піднятися до дитини
Как смотреть с ребенком фильмы на английском - mama.ruСьогодні, на жаль, більшість батьків, зайняті та втомлені повсякденними життєвими клопотами, неуважні до проблем своїх дітей, тож обмежують свій виховний вплив лише заборонами та проявом невдоволення поведінкою дитини.
Інша крайність – занадто амбітні, не в міру заклопотані успіхами своїх дітей. У таких сім’ях, вимоги до дітей завищені, їхніх можливостей не знають та не розуміють. Можливо, що такі батьки колись самі не реалізували себе в якійсь сфері діяльності й настирливо нав’язують свої нездійснені мрії синові чи доньці.
Тож варто шукати золоту середину: намагатися піднятися до своєї дитини, зрозумівши її душу, рости разом з нею і завдяки їй, виховувати її, виходячи зі здрового глузду та її індивідуальних особливостей. Потрібно розширювати свої педагогічні знання й уміння, звертатися до спеціальної літератури, встановлювати тісний і постійний контакт з педагогом, іншими батьками й разом розробляти єдину стратегію розвитку дитини.
Маємо розуміти: задатки дитини можуть не стати визначними здібностями, якщо батьки своєчасно не помітили їх, не допомогли дитині розвинутися.
Тож, підтримаймо своїх дітей на шляху їх успішного зростання й особистісного становлення! Розвивайте їх особистісні інтереси!

Спонукати до творчого розв’язання буденних ситуацій
Творческие способности разных знаков зодиакаКожна, навіть сама буденна, ситуація з життя дитини – чудова нагода для розвитку її творчих, інтелектуальних здібностей. Батькам лише треба спрямувати підлітка, підштовхнути його до самостійного відкриття. Спостерігаючи за дитиною під час вирішальних для неї ситуацій, можна переконатися, як зосереджено, напружено працює її розум і як швидко при цьому вона розвивається.
Не варто боятися перевантажити чи перевтомити дитину, із самого початку надавайте їй більшу свободу при виборі діяльності, способів роботи, чергування справ, визначення часу виконання завдань, навантаження тощо. При цьому, надаючи дитині, розумну, доброзичливу допомогу. Але ж тільки не перетворювати свободу в безкарність, а допомогу – в звичайну підказку!
Не робіть за дітей те, що вони самі можуть зробити, не думайте за них, якщо вони можуть додуматися самі. Коли дитина сама знаходить вихід із ситуації усі щасливі – підліток, який самостійно зробив відкриття, батьки, які його підбадьорили, підтримали, проявили щиру зацікавленість, надихнули на раціональні дії.
Головне пам’ятати: не заслужена похвала може тільки завдати шкоди.
Блог учителя історії Стешенко С.Т.: Поради батькам і учням

Також
1. Забезпечте необхідним інвентарем. Перед тим як віддати дітей в гурток чи студію, оцініть свої фінансові можливості. Дуже погано, якщо дитина почне займатися, наприклад, живописом, але ви не зможете їй купити необхідні фарби.
2. Заохочуйте в усіх починаннях. Під час навчання діти стикаються з проблемами і невдачами. Хваліть і заохочуйте бажання рухатися далі, навіть якщо щось не виходить.
3. Проявляйте інтерес до занять дитини. Мама і тато - це перші глядачі і перші судді. Не шкодуйте часу, щоб порадіти за перші успіхи дітей.
4. Не йдіть шляхом проб і помилок. Не варто намагатися розвивати кілька талантів і здібностей відразу, така різноманітність призведе лише до того, що дитина ні в одній зі сфер не досягне успіху.
5. Не ведіться на відмову. Дитина, яка любила малювати і марила стати художником, відмовляється відвідувати ізостудії. Причиною такої поведінки бувають конфлікти в групі, невміння перебувати в соціумі, страх та інше. Спробуйте розібратися в ситуації, ніж відразу заривати талант у землю.
6. Не порівнюйте дитину з іншими дітьми. Якщо хтось малює краще, не ставте його в приклад. Картини Ван Гога теж не всім подобаються.
7. Не ставте на талант дитини, як на бізнес, всі свої очікування. Ви 7 років оплачували відвідування музичної школи, купували дорогі інструменти, терпіли нескінченні симфонії вдома, а син або дочка не стали великим музикантом? Нічого страшного, адже це досвід і вміння дитини. Вони неодмінно їй були корисні і цікаві, якщо вона обрала своє хобі сама.
8. Намагайтеся знайти в дитині те, за що його можна похвалити, а не те, за що посварити.
9. Не бійтеся зробити вид, що ви чогось не розумієте, не бійтеся зізнатися в тому, чого самі не знаєте, всьому завжди можна і потрібно знайти розумне обґрунтування.
10. Пам’ятайте, що невдачі в житті бувають двох типів – недолік любові і занижена самооцінка. Щоб їх уникнути, підліток особливо гостро має потребу в почутті власногї гідності, увазі і повазі з боку оточуючих. Просто кохайте і поважайте дітей, і не бійтеся їм показати це.

Немає коментарів:

Дописати коментар