15 грудня, 2020

#Розвиваємось

 Підвищуємо розумову працездатність та активізуємо увагу

Протягом дня, тижня, місяця тощо працездатність людини різна. Так, висока розумова працездатність у людини спостерігається від 10 до 12 години. Працездатність людини у вівторок і середу вища, ніж в інші дні тижня. 

На працездатність впливає і самопочуття людини. Хвора людина не може добре працювати і навчатися. Тому, захворівши, слід прислухатися до порад лікарів, щоб швидше одужати. 

Коли людина працює, вона втомлюється. Їй потрібен відпочинок для відновлення працездатності. Для відпочинку є вихідні дні, в учнів – канікули, а між уроками — перерви. Дуже важливий нормальний і міцний сон.

До розпорядку дня слід уключити не тільки навчання і працю, а й обов’язково активний відпочинок — прогулянки, ігри тощо. Працюючи на уроках, виконуючи домашнє завдання, важливо не забувати робити фізкультурні паузи.

На працездатність також впливає стан робочого місця. Неправильне освітлення, неправильна висота столу і стільця можуть призвести до порушення зору і постави. Найкраще працювати при денному світлі. Якщо його не достатньо, робоче місце слід додатково освітлювати, наприклад, настільною лампою. Треба, щоб для праворуких людей світло падало зліва і спереду. Для ліворуких світло має падати справа і спереду, щоб не заважала тінь від руки і спини.

Щоб зберегти високу працездатність, через кожні 30–50 хвилин роботи слід робити перерву. Особливо це актуально зараз, під час дистанційного навчання, коли багато часу проводимо перед комп'ютером, і не має дзвоника "З уроку" - "На урок".

Вправи напідвищення розумової працездатності та активізацію уваги - натискай

Немає коментарів:

Дописати коментар