12 січня, 2021

#ОнлайнІнформуванняПедагогам

 Баланс тайм-менеджменту

Для того, щоб навчитися планувати свій робочий день, раціонально використовувати свій час, не тільки на роботу, а й на відпочинок, в даний час існують різні техніки управління власним часом, однією з таких є тайм-менеджмент.

Зараз в світі розробляються різні напрямки тайм-менеджменту, а також в інтернеті можна знайти масу книг з тайм-менеджменту, курси та тренінги. але універсальних навичок тайм-менеджменту не існує. Кожен створює для себе унікальну систему управління часом. Тоді в результаті можна отримати не тільки кар'єрне зростання, але отримати задоволення від кожного дня, зробити режим свого життя, як наслідок роботи звичним, очікуваним, легким.

Отже, давайте розглянемо 9 важливих кроків,

які допоможуть впоратися молодим педагогам з нестачею часу на роботу, затягуємо, відкладанням важливих справ.

Перший крок – чітко вибирати цілі і складати письмові плани дій. Перша причина затягування полягає в тому, що цілі людей «витають у повітрі», а не записані на папері. Так складаючи план роботи на тиждень, записуйте основне, не забувайте про особисті справи, наприклад, розробити плани-конспекти, контрольна з математики, батьківські збори, похід з класом в театр, відвідування лікаря, бібліотека.

Другий крок розбивати плани на дрібні доступні шматочки. Іншими словами, робити їх маленькими, як цеглинки в стіні, і збирати стіну по шматочках. Так, наприклад, пункт плану «контрольна робота» буде включати в себе - пошук матеріалу, розробку завдань, друк, проведення контрольної роботи, перевірка і письмовий аналіз. Після кожної виконаної дії ви будете відчувати полегшення.

Третій крок братися за якусь одну справу. навіть якщо це якась дрібниця. В першу чергу потрібно почати. Почати можна, вибравши навіть малу частину роботи і продовживши, як тільки вона буде виконана.

Четвертий крок робити зі своєї роботи «сир». У сирі, як відомо, повно дірок. Потрібно «наробити дірок» в роботі: вибирати один маленький шматочок і починати з нього. І, якщо ви зробите з роботи сир, а в хорошому сирі багато дірок, ви будете від'їдатися від свого завдання по шматочку, роблячи одне за іншим, то цього цілком може вистачити, щоб почати весь процес. Знаєте, як це буває досить почати, і одне потягнеться за іншим.

П'ятий крок різати роботу на шматочки, як ковбасу. Так вам потрібно відрізати від завдання один шматок і зробити з ним те ж саме. Скажіть собі: «Я зроблю тільки один шматок, потім, може, зроблю щось ще, але спочатку - один шматок роботи, наприклад, напишу ще один конспект до заняття, розроблю до нього презентацію, знайду до нього ж дидактичний матеріал. Після цього ви відчуєте себе мотивованим - захочеться зробити ще один шматок і т.д.

Шостий крок встановлювати крайній термін. Скажіть собі: «Це велике завдання, тому я буду працювати над ним 40 хвилин. А потім займуся чимось іншим». Якщо хочете, поставте таймер, який відміряє необхідний час, і працюйте 40 хвилин. Це дозволить вам почати роботу і часто дозволяє продовжувати її.

Сьомий крок нагороджувати себе за виконання кожної частини роботи. Наприклад, ви говорите собі: «Отже, сьогодні я повинна розробити 5 планів-конспектів занять. Я покладу перед собою плитку шоколаду і буду з'їдати по шматочку після кожного написаного конспекту (або з’їдати по цукерці). Таким чином, розробка занять буде тісно пов'язана з нагородою за них. Цей крок спрямований на боротьбу з затягуванням, він втілює систему заохочень.

Восьмий крок обіцяти іншим людям, що зробите роботу до певного часу. Подивіться кому-небудь в очі і скажіть: «Я обіцяю, що зроблю це до такого-то числа». Ми дуже серйозно ставимося до того, що пообіцяли комусь. І якщо ми даємо обіцянку, неважливо кому - завуча, колезі, учням, друзям або ще кому-небудь, ми стаємо внутрішньо мотивованими на виконання роботи.

І, нарешті, дев'ятий крок подивіться на список задач, виберіть найважливішу і уявіть, що вам доведеться несподівано виїхати з міста на місяць. І ви можете виконати тільки одну задачу зі списку. Перед тим як покинути місто на місяць, ви встигаєте зробити тільки одну справу. Яку справу ви б обрали? Виберіть її і скажіть собі: «А що, якщо подзвонити можуть в будь-яку хвилину, і мені доведеться виїхати з міста?» І постарайтеся зробити цю справу так, ніби, наприклад, собака женеться за проїжджаючою машиною: просто стрибну до неї.

Згодом застосовуючи дані техніки і прийоми тайм-менеджменту, нехай і не в комплексі, ви перестанете відкладати справи і ухилятися від виконання своїх обов'язків, з'явиться можливість швидше і точніше оцінювати задану роботу, свої можливості. виникатиме менше стресових ситуацій, тому що не буде приводів занепокоєння щодо термінів виконання роботи, з'явиться більше часу для саморозвитку, занять спортом і відпочинку.

Також пропоную вам перглянути вебінар від освітнього проекту "На Урок" 

Тайм-менеджмент та ресурси для підвищення ефективності роботи педагогаНемає коментарів:

Дописати коментар