16 січня, 2021

#ОнлайнІнформуванняПедагогам

 Формула успіху молодого педагога

Перші кроки в будь-якій професії - це завжди важко, болісно і страшно, крім того, це ще й колосальна відповідальність. Перше батьківські збори, перший відкритий урок, перший виступ на семінарі - кожен раз серце готове вистрибнути з грудей. Здається, це непосильні завдання. Але це тільки перше враження. Молодому педагогу, повному ентузіазму, ідей, прагнень, підвладне все: дати відкритий урок, підготувати доповідь, виступити з хлопцями на сцені, взяти участь в конкурсі.

Сучасний ритм життя і соціальні запити не залишають можливості просто закритися за дверима свого кабінету і сконцентруватися лише на викладацькій діяльності. Так хочеться піти від застарілих уявлень і стереотипів про молодих вчителів, вийти за рамки буденного і сірого, творити, розвивати, зацікавлювати, показувати світ у всьому його різноманітті, переступаючи умовності! Звичайно молодому педагогу не завжди вистачає досвіду і професіоналізму, але прагнення і бажання зробити щось особливе для дітей, наповнити їх і своє життя яскравими фарбами здатні подолати всі труднощі.

Ви скажете: «Це така відповідальність! Адже професія педагога вимагає від людини не тільки великих знань, а й духовних сил, витримки і навіть мужності!» І це правда: один невірний крок може щось зруйнувати, зламати в душі дитини, але в той же час з кожним правильним дією ми зароджуємо у дітей любов і прагнення до пізнання, а разом з тим і до самовдосконалення.

Однією з необхідних умов успішного професійного зростання молодого вчителя є цілеспрямована і систематична робота із самоосвіти. Тобто вдосконалення та оновлення знань молодого спеціаліста. З одного боку, у сучасному суспільстві, це є запорука професійного успіху, а з іншого - воно захищає від інтелектуального зубожіння особистості. Педагоги знаходяться в становищі людей, завдання яких повідомляти істину, а істина може розкритись і через 10 років, з моменту її повідомлення. Як справедливо вважав К.Д.Ушинський: «Вчитель живе до тих пір, поки він вчиться, як тільки він перестає вчитися, в нім вмирає вчитель».

Особливо актуальною проблема самоосвіти педагогів стала в умовах інформаційного суспільства, де доступ до інформації, вміння працювати з нею є ключовими. Інформаційне суспільство характеризується як суспільство знань, де особливу роль відіграє процес трансформаціі інформаціі в знання. Тому сучасна система освіти вимагає від педагога постійного вдосконалення знань, які можна отримувати різними способами: заочне навчання, навчання на курсах підвищення кваліфікації, на семінарах-практікумах, ондайн-вебінарах тощо. Тому що дуже актуально і сучасно використання інноваційних методів для підвищення ефективності навчання.

Важливо для досягнення педагогічного успіху треба багато працювати, над своїми помилками і над помилками інших.

Педагог – це людина творча, а педагогічну діяльність здавна кваліфікують як творчу Отже необхідно створювати умови для творчості й розвитку. Справжній педагог повинен бути в постійному творчому резерві.

Так як же зробити так, щоб кроки молодого педагога були лише успішними? Хто дасть рецепт? Звичайно, у кожного педагога своє власне «зілля», але з наведеного вище випливає, що формула успіху молодого педагога – це своєріднийсплав особистої культури, знань та світогляду педагога, його всебічногорозвитку через самоосвіту, досконалим володінням прийомами навчання,педагогічною технікою, передовим досвідом і використання інноваційних методів навчання.

        І не забувайте, що завжди поруч ті, хто впевнено скаже: «Ти така молодець! У тебе все вийде. Адже дуже важливо відчути успіх в своїй діяльності, самореалізуватися, важливо знати, що в тебе вірять.

Немає коментарів:

Дописати коментар