21 січня, 2021

#ЦеЦікаво

 Про обійми

Кажуть, щастя — в простих речах. Це саме одна з них. Ми обіймаємося, коли щасливі і коли сумні, у доброму гуморі і у сподіванні на втіху. Але обійми — це не лише приємний вияв сплеску емоцій та почуттів, але і користь для нашого здоров'я.

"Для виживання людині потрібно, щоб її обнімали 4 рази на день, 8 раз — для підтримки, і 12 — для особистого зростання та розвитку". Це стверджує американська психологиня Вірджинія Сатир. Сьогодні — День обіймів, тож вирішили згадати 10 позицій, чому вони корисні.

1. Обійми зменшують стрес. А ще є універсальним сигналом підтримки. Коли ми самі або люди поруч відчувають стрес, переживання, біль, саме обійми можуть стати тим, що покращить цей неприємний стан. До того ж, стресу поменшає не лише у тієї людини, яку обіймають, а і в тієї, яка обіймає. Це перемога для всіх.

2. Обійми можуть захистити від хвороб. Те, що обійми зменшують стрес, може позитивно впливати і на стан нашого здоров'я. Одне дослідження показало, що люди, які мають ширше та надійніше коло підтримки, хворіють із меншою ймовірністю, ніж інші, а коли хворіють, то мають менш серйозні симптоми.

3. Обійми можуть покращити здоров'я серця. Ще одне дослідження показало, що фізичний контакт — тримання за руки та обійми – знижують кров'яний тиск та заспокоюють серцебиття, що йде на користь серцю. Тобто від обіймів на серці легшає не лише метафорично, але і в прямому сенсі! А що добре для серця, то, звісно, добре і для нас.

4. Обійми роблять нас щасливішими. Коли ми обіймаємося, всередині нас підвищується рівень гормона окситоцина, який позбавляє нас від відчуття самотності та гніву. А ще обійми піднімають рівень гормону серотоніну, що піднімає настрій та створює відчуття щастя.

5. Обійми відганяють страхи. Не дарма діти, коли бояться чогось, шукають обіймів близької людини — дорослим теж це допомагає. Доторки — навіть якщо ви торкаєтеся чи обіймаєте не людину, а наприклад, собаку або навіть іграшку — можуть допомогти з боротьбою з тривожністю. У наш час, коли тривожність торкається все більшої кількості людей, це корисно знати.

6. Обійми дають нам відчуття, що все буде добре. Відчуття безпеки, довіри і того, що ти — не сам, — одні з найважливіших ефектів, які обійми можуть нам подарувати. Можна сказати собі чи іншим, що все буде добре. Але якщо дати знати про це ще і доторком – відчуття стане сильнішим.

7. Обійми допомагають у спілкуванні. Хоча основна частина спілкування між людьми отримує вербальну форму, дуже важливими лишаються й інші форми комунікації, а особливо дотики. Дотиком та обіймами іноді можна сказати більше, ніж словами, а в цифрову епоху, коли велика частина спілкування відбувається віртуально, вони стають ще більш цінними.

8. Обійми піднімають самооцінку. Коли вас обіймають, ви знаєте, що вас цінують і люблять. Між тактильними відчуттями та відчуттям значущості існує зв'язок, який починається ще в нашому дитинстві, коли саме дотики були одними з найважливіших засобів спілкування з навколишнім світом. 

9. Обійми розслаблюють м'язи. Коли ми обіймаємося, у наших м'язах зменшується напруга. Це навіть може заспокоїти біль. Та загалом – хто був би проти розслаблення?

10. Обійми — це інвестиція у стосунки. Саме обійми закріплюють довіру між людьми, спонукають до емпатії та розуміння. В обіймах немає переможця і того, хто програє. В обіймах перемагають усі. Погодьтеся, сьогодні нам справді потрібні такі миті – коли ми можемо вийти з режиму постійних змагань і просто розслабитися, знаючи, що ми важливі комусь, і хтось важливий нам. 

Відомою є фраза сімейної терапевтки Вірджинії Сатір, яка сказала: "Нам потрібно обійнятися чотири рази на день, щоб вижити. Нам потрібно вісім обіймів на день, щоб підтримати себе. І нам потрібно дванадцять обіймів на день, щоб рости"

Джерело

Немає коментарів:

Дописати коментар