25 січня, 2021

#ПопередимоБулінг!

 Часто дорослі думають, що якщо дитина поруч з ними – вона точно в безпеці. І можуть ігнорувати те, що світ Інтернету сьогодні поруч з дитиною всюди і цілодобово. Зі своїми перевагами, новими можливостями, але, на жаль, і з ризиками.

На Херсонщині до ювенального поліцейського звернулася мати 13-річної школярки та повідомила, що над її донькою знущаються однокласники в мережі Інтернет. З’ясувалося, що її однокласниці створили аккаунт хлопчика-підлітка і від його імені вели переписку з ученицею. Під час листування «хлопець» попросив у дівчини надіслати її інтимні фото, які потім розповсюдили. (Джерело: https://hr.npu.gov.ua/.../na-xersonshhini-policzejski.../)
На жаль, такі випадки сьогодні непоодинокі. Діти знайомляться онлайн, будують стосунки, навіть погоджуються на зустрічі з незнайомцями.
☑️
За світовою статистикою, секстинг (надсилання особистих фотографій, повідомлень інтимного змісту за допомогою сучасних засобів зв'язку: соціальних мереж тощо) поширений серед 22% дівчат підлітків та 18% хлопців підлітків.
☑️
За даними Internet Watch Foundation 18 хвилин потрібно на те, щоб вмовити дитину на інтимне селфі.
Дитина має знати, що відправляти свої інтимні фото в мережі – небезпечно.
❓
Як поговорити з дитиною на цю тему?
✅
Розпочинайте розмову змалечку
Щойно ваша дитина починає користуватися мобільним телефоном або комп’ютером, саме час поговорити з нею про поведінку та безпеку в Інтернеті.
✅
Ініціюйте бесіди
Не чекайте, коли дитина розпочне розмову сама.
Використовуйте повсякденні можливості, щоб поговорити зі своїми дітьми про їх присутність в Інтернеті, правила безпечного користування соціальними мережами.
✅
Особисте листування
Поясніть, що не можна надсилати особисті фото чи персональні дані.
Не варто відповідати на запити незнайомців.
Якщо в листуванні у дитини просять персональні дані чи фотографії, шантажують її, потрібно одразу розказати дорослим - батькам, близьким, психологу чи соціальному працівнику школи. За потреби можна звернутись на безкоштовну, цілодобову, анонімну гарячу лінію 1545 (далі обрати "3").
❓
Що робити дитині, якщо фото чи відео стали об’єктом поширення?
✅
Зробити скріншот тих сторінок, де розмістили фотографії. Звернутися до дорослого, якому дитина довіряє: це може бути старший брат або сестра, батьки, вчителі, шкільний психолог або інша доросла людина, яку дитина добре знає. Разом звернутися до служби підтримки соціальних мереж з проханням видалити матеріали.
✅
Якщо дитина знає цю людину в реальному житті, то разом із дорослими зв’язатися з нею із проханням зупинити поширення фото й видалити їх з усіх пристроїв і сайтів.
✅
Якщо ситуацію вирішити не вдається, то разом із дорослими звернутися до поліції.
Спільно з проєктом #Stop_sexтинг переклали освітні відеоролики для батьків про те, як говорити з дітьми про онлайн-безпеку, які ви можете знайти за посиланням:
❗️
Пам’ятайте! Для того, щоб дитина вам довіряла, не уникайте важливих тем в розмові і будьте на її боці у будь-якій ситуації. Дитині потрібна ваша підтримка.
📒
Джерело: #Stop_sexтинг
На изображении может находиться: 1 человек, текст и часть тела крупным планом

Немає коментарів:

Дописати коментар