“Смартфонна” залежність
Використання гаджетів ввечері погано впливає на дитячий сон. Ось зі статті про дитячу залежність від гаджетів.

В проведеному у 2018 році опитуванні з 1024 батьків, які мали дітей 18 років і менше, 47% батьків сказали, що відчувають залежність їхньої дитини від електронних пристроїв. Цікаво, що 37% з цих батьків теж саме сказали про себе.
Сьогодні вже ніхто не буде сперечатися з тим, що комп’ютери / смартфони / планшети значно впливають на розвиток дітей та докорінно змінюють способи пізнання світу, способи спілкування з однолітками та батьками.
Надзвичайно важливим завданням для батьків є навчити дитину правильно користуватися гаджетами, та встановити для неї певні “межі дозволеного”
В статті обговорюється ще багато важливих та цікавих питань, а тому раджу прочитати повністю. А нижче я переклав 5 порад як відтягнути свою малечу від екрану)
- Взаємодійте з вашою дитиною. Випробуйте розвиваючий додаток або гру самостійно, а потім пограйте в неї разом. Задайте після гри декілька запитань, щоб побачити чого дитина навчилася.
- Використовуйте режим “батьківського контролю” та обмежуйте доступ до матеріалів що містять насилля або порнографію.
- Використовуйте режим “батьківського контролю” та слідкуйте за часом що дитина проводить з гаджетом, і при потребі обмежуйте його.
- Як можна більше грайте з дитиною в інтерактивні, “не технологічні” ігри – складайте пазли, грайте в різноманітні настільні ігори, читайте разом книжки.
- Організовуйте для своєї дитини зустрічі з друзями, та заохочуйте “офлайн” спілкування з однолітками.
А особисто мені здається, що для початку важливо хоча б вилізти з власного гаджету та більше спілкуватися з дитиною. Не виховувати її, не перевіряти домашнє завдання, не вчити жити… А просто спілкуватися, як ви спілкувалися б з другом чи подругою – обмінюватися думками, цікавитися її точкою зору, та просто ділитися враженнями від прожитого дня. І вік тут грає другорядне значення…
Немає коментарів:
Дописати коментар