05 лютого, 2021

#ДляВасБатьки

“Смартфонна” залежність

Використання гаджетів ввечері погано впливає на дитячий сон. Ось зі статті про дитячу залежність від гаджетів.
Прив'язаність до смартфона: коли цікавість, а коли залежність ...
В проведеному у 2018 році опитуванні  з 1024 батьків, які мали дітей 18 років і менше, 47% батьків сказали, що відчувають залежність їхньої дитини від електронних пристроїв. Цікаво, що 37% з цих батьків теж саме сказали про себе.
Сьогодні вже ніхто не буде сперечатися з тим, що комп’ютери / смартфони / планшети значно впливають на розвиток дітей та докорінно змінюють способи пізнання світу, способи спілкування з однолітками та батьками.
Надзвичайно важливим завданням для батьків є навчити дитину правильно користуватися гаджетами, та встановити для неї певні “межі дозволеного”
В статті обговорюється ще багато важливих та цікавих питань, а тому раджу прочитати повністю. А нижче я переклав 5 порад як відтягнути свою малечу від екрану)
  1. Взаємодійте з вашою дитиною. Випробуйте розвиваючий додаток або гру самостійно, а потім пограйте в неї разом. Задайте після гри декілька запитань, щоб побачити чого дитина навчилася.
  2. Використовуйте режим “батьківського контролю” та обмежуйте доступ до матеріалів що містять насилля або порнографію.
  3. Використовуйте режим “батьківського контролю” та слідкуйте за часом що дитина проводить з гаджетом, і при потребі обмежуйте його.
  4. Як можна більше грайте з дитиною в інтерактивні, “не технологічні” ігри – складайте пазли, грайте в різноманітні настільні ігори, читайте разом книжки.
  5. Організовуйте для своєї дитини зустрічі з друзями, та заохочуйте “офлайн” спілкування з однолітками.
А особисто мені здається, що для початку важливо хоча б вилізти з власного гаджету та більше спілкуватися з дитиною. Не виховувати її, не перевіряти домашнє завдання, не вчити жити… А просто спілкуватися, як ви спілкувалися б з другом чи подругою – обмінюватися думками, цікавитися її точкою зору, та просто ділитися враженнями від прожитого дня. І вік тут грає другорядне значення…

Немає коментарів:

Дописати коментар