17 лютого, 2021

#Давайте БудемоЗдоровими

 Зняття психологічного напруження у підлітків


У  повсякденному житті підлітки стикаються з труднощами, невдачами, незаслуженими звинуваченнями, образами, допускають помилки, потрапляють в конфлікти, відчуваючи невпевненість.

Найбільш доцільними для зняття психологічного напруження підлітків  є дихальна гімнастика, фізичні навантаження, домашній затишок, спілкування з четвероногим другом, живопис, художнє слово, театр, позитивні емоції, музика та спілкування з природою.

1.Глибоке дихання
Зробити глибокий вдих, випинаючи живіт уперед до відчуття участі в цьому діафрагми. Тепер трохи повільніше, видихаючи повітря до втягування живота всередину. При цьому ви повинні уявляти, що вдихає цілющий кисень - здоров'я, спокій, а видихає повітря, непотрібне організмові, - хворобливість і хвилювання.

2.Фізичні навантаження

Найкращим способом зняття нервового напруження є фізичні навантаження - фізична культура та фізична праця. Якщо у вас поганий настрій, то необхідно гратися на свіжому повітрі в рухливі ігри, спортивні ігри — футбол, волейбол, теніс.

3.Домашній затишок, спілкування з четвероногим другом.
Ви повинні знати, що коли  дуже важко, коли образили, треба йти додому. Домашній затишок, добре і лагідне слово рідних допоможуть вам. Вчені вважають, що кішка та собака знімають стресовий стан, заспокоюють нервову систему.

4.Живопис
Живопис своїм розмаїттям кольорів, грою світла й тіні створює особливу музику картини. Так вважав французький художник Е.Делакруа. А російський вчений Ф.Шмідт писав, що колір сам по собі, незалежно від предмета, якому він властивий, справляє на глядача певний психофізіологічний вплив.

5.Художнє слово
Читання цікавої книжки сприяє зменшенню нервового напруження і заспокоїть вас.

6.Театр
Вважають, що він має магічну силу впливу на психіку. Якщо є така можливість, відвідайте театр, подивіться фільм/мультфільм.

7.Позитивні емоції
З давніх-давен відомо, що усмішка, жарт, гумор знімають психічне напруження. Ю.Нікулін писав: "Я твердо вірю: сміх зміцнює здоров'я і подовжує життя". Почитайте гуморески, відвідайте цирк.

8.Музика
Людям здавна відомо про цілющі властивості музики. Радянський невропатолог і психіатр В.М. Бехтєрев довів, що  нормальному, здоровому розвиткові організму сприяють ніжні колискові пісні, спокійна музика.

9.Спілкування з природою
Природа заспокоює нервову систему, робить людину добрішою. Отже, якщо у вас поганий настрій - відпочиньте з друзями/рідними серед природи.
Немає коментарів:

Дописати коментар