15 березня, 2021

#ДляВасБатьки

 Якщо ваша дитина зустріла ексгібіціоніста: як діяти, що говорити й куди звертатися


Як убезпечити дитину від психологічних травм та порушення психосексуального розвитку.

Дві дівчинки спокійно вийшли зі школи й присіли на лавку перекусити, як раптом до них підійшов невідомий чоловік й почав відкрито мастурбувати. Обидві дівчинки не на жарт перелякалися й утекли. Вдома одна з дівчат змовчала про побачене, а інша розповіла цю історію мамі, яка своєю чергою теж злякалася й звернулася до поліції.

Психологиня в галузі розвитку емоційного інтелекту Олена Черниш зазначила, що зустріч дитини з ексгібіціоністом може призвести до багатьох травм:

Часто таким дітям у дорослому віці складно налагодити стосунки з партнером чи партнеркою, також з'являються певні страхи, з якими необхідно звертатися до кваліфікованих спеціалістів.

Насправді в таких ситуаціях опиняється багато людей. Й проблеми з'являються саме із-за замовчування подібного. Так, на своїй сторінці у фейсбуці сертифікована секс-педагогиня Юлія Ярмоленко пояснила, що в більшості подібних випадків дитину травмує не сама ситуація, а реакція дорослих:

Так, найчастіше дитину травмує не сама ситуація (мастурбація, залучення в ігри «в секс», сцена сексу батьків), а реакція дорослих. Крик, лайка, насильство, мовчанням, образливі слова, фізичне покарання тощо – такі реакції можуть стати першою цеглиною у формуванні девіації, відхилення, порушення психосексуального розвитку. І в дорослому житті впоратися з цим буде набагато складніше.

Також на своєму сайті Юлія Ярмоленко пояснила, як правильно спілкуватися з дітьми у таких та подібних ситуаціях та як убезпечити їх від психологічних травм.

Загалом, ексгібіціоніст намагається домогтися від нас бурхливої реакції – переляку, збентеження, цікавості. Тому найкраще пояснити дітям, що варто якомога швидше віддалитися в людне місце і по можливості удати, що нічого не помітили (ігнорувати). Якщо чоловік наближається або намагається заговорити – бігти з криками «Пожежа!» в бік інших людей.

Якщо дитина або підліток зіткнулися з такою ситуацією у транспорті – спробувати відсунутися від цієї людини на максимальну відстань. Можна вийти на зупинці і почекати наступний поїзд/тролейбус/автобус. Можна різко обернутися і голосно сказати: «Припиніть мене торкатися!» (часто інші пасажири заступаються за дітей) або «Пасажири, будьте обережні: тут кишеньковий злодій! Він тільки що намагався засунути руку мені в кишеню!». Швидше за все, навколо «жертви» утвориться невеличкий простір.

Важливе правило для дітей і дорослих: краще мати смішний вигляд, але бути живим і здоровим, ніж навпаки. І якщо у вас з'явилася думка: «А чи не домагається він мене? А може, я придумую, а насправді це хороша людина?» – ні, не придумуєте. Ні, не хороша. Будь-які наші відчуття небезпеки абсолютно об'єктивні. Ми маємо право захищати себе. І буде добре навчити цього наших дітей.

Важливе правило для батьків і дорослих: у будь-якій незрозумілій ситуації варто реагувати спокійно і делікатно. Так, щоб дитині було комфортно і безпечно поруч з вами.

Принагідно зазначити, що у випадках виявлення ексгібіціоністів найдоречніше викликати поліцію. Такі особи можуть бути покарані за двома статтями:

  • Частина 1 статті 155 Кримінального кодексу України
    Природні або неприродні статеві відносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку, вчинені повнолітньою особою, караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

  • Стаття 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення
    Дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

  • Джерело

Немає коментарів:

Дописати коментар