20 квітня, 2021

Режим дня і здоров'я підлітка (частина1)

 У підлітковому віці необхідно звертати особливу увагу на режим дня. Він необхідний для того, щоб уникнути перенапруження нервової системи. Підлітку слід так спланувати день, щоб у нього був час на заняття, спорт і відпочинок. Нічний сон повинен бути не менше 8-9 год, він необхідний для відновлення працездатності.

Що таке режим дня?

Режим дня створює умови для зміцнення здоров'я й підвищення працездатності. При правильному й суворому дотриманні режиму виробляється певний ритм життя всього організму. Це покращує його можливості й дозволяє найефективніше виконувати різні види робіт. Окрім того, виховується організованість, воля й дисциплінованість.

Режим дня вважається правильним, якщо забезпечує достатньо часу для необхідних елементів життєдіяльності і протягом всього періоду неспання сприяє високій працездатності. Правильно організований режим дня створює бадьорий настрій, інтерес до навчальної і творчої діяльності, ігор, сприяє нормальному розвитку підлітка.

 

При побудові режиму дня необхідно передбачати наступні основні компоненти:

-         різні види діяльності, їх оптимальну протяжність,

-         раціональ­не чергування і регулярність;

-         відпочинок з максимальним перебуванням в умовах відкритого повітря;

-         регулярне харчування;

-         гігієнічно повноцінний сон.

 

Особистий час

Складати режим дня для підлітка необхідно з обліків часу на його особисті потреби. Всі ви маєте свої захоплення та інтереси, яким слід приділяти увагу. Дуже добре, коли ви буде проводити багато часу на свіжому повітрі, наприклад, граючи у футбол, хокей, катаючись на роликових ковзанах. Подібні хобі відмінно знімають напругу і втому після школи, відволікають від повсякденних обов'язків і позитивно впливають на ваше здоров'я.

Немає коментарів:

Дописати коментар