23 квітня, 2021

Режим дня і здоров'я підлітка (частина 4)

 

Дбай про здоров’я

Якщо дбатимеш про здоров’я, це сприятиме успішному навчанню і життя приноситиме тобі більше задоволення.

 Відпочинок.

Через брак сну ти можеш виглядати змученим, відчувати апатію, збентеження і навіть впасти в депресію. Натомість добрий нічний відпочинок додасть тобі сил. Він сприятиме твоєму фізичному розвитку, покращуватиме діяльність мозку, підвищуватиме імунітет і позитивно впливатиме на твій емоційний стан. Лише трохи зусиль, а яка користь!

Порада. Намагайся щовечора лягати спати о тій самій годині. 

Харчування.

Організм підлітка швидко розвивається. Наприклад, у віці від 10 до 17 років вага тіла хлопців збільшується вдвічі (якщо вони не хворі на ожиріння). З дівчатами відбувається щось подібне. Організм підлітка потребує багато енергії та якісного «будівельного матеріалу». Дбай про те, щоб ти отримував усі необхідні поживні речовини.

Порада. Не нехтуй сніданком. Добре «заправившись» перед уроками, ти зможеш краще зосереджуватись на навчанні, і твоя короткочасна пам’ять ліпше працюватиме. 

Фізичні вправи.

Біблія визнає, що «тілесні вправи в деякій мірі корисні» (1 Тимофія 4:8, Турконяк). Вони можуть укріпити твої м’язи й кістки, зробити тебе витривалішим, допоможуть контролювати вагу тіла, сприятимуть чіткішому мисленню, а також зміцнятимуть імунітет, зменшуватимуть стрес і підніматимуть настрій. Ну і звичайно ж, фізичні вправи, особливо ті, які ти любиш, приноситимуть тобі велике задоволення.

 

Підсумок. Завдяки доброму сну, збалансованому харчуванню і помірному фізичному навантаженню твій «мотор» буде в належному стані. А це у свою чергу добре позначиться на навчанні.


Почни вже тепер! Регулярно, але помірковано займайся фізичними вправами. Протягом місяця аналізуй, коли ти лягаєш спати та як харчуєшся. Якщо потрібно, зроби зміни.

Немає коментарів:

Дописати коментар