21 квітня, 2021

#Розвиваємось

 Квадрат Декарта — цікавий метод прийняття рішення

Кожен з нас постійно стикається з необхідністю прийняття рішень. Ми вирішуємо, чим зайнятися ввечері, куди піти завтра після школи або тренування, яку спеціальність вибрати, з ким створювати сім'ю, і т.д. і т.д.

І якщо прості рішення даються нам відносно легко, то з серйозними виникають певні складнощі. Щоб приймати найбільш виважені рішення в будь-якій ситуації, рекомендується використовувати спеціальну техніку прийняття рішень.

Допомогти в цьому може дивовижний інструмент для розвитку особистості - Квадраті Декарта.

 Що ж таке Квадрат Декарта

 Рене Декарт відомий не тільки своїми численними відкриттями в галузі фізики, математики та аналітичної геометрії. Одного разу ним була придумана унікальна методика вирішення важливих питань, що згодом отримала назву «Квадрат Декарта». Чим же вона цікава і корисна для нас з вами?

Перш ніж перейти до суті питання, відзначимо, що «Квадрат Декарта» не чарівний, але простий у використанні і адаптивний. Унікальний квадрат Декарта техніка прийняття рішень, яка завжди спрацьовує. Його можуть застосовувати і бізнесмени, і школярі, і домогосподарки. Не вірите? Тоді скористайтеся ним.

Його суть, як і все геніальне, надзвичайно проста. Для початку слід намалювати цей самий квадрат Декарта на аркуші паперу. Зробити це зовсім не складно: просто розлінуйте аркуш на чотири частини.

Згідно зі схемою, придуманої ученим, людині потрібно відповісти всього на 4 простих питання, щоб прийняти рішення в будь-якій ситуації:

à   Що я отримаю, якщо це станеться?

à   Що буде, якщо нічого не трапиться?

à   Чого не буде, якщо все залишиться без змін?

à   Чого не буде, якщо це станеться?

Щоб методика спрацювала, на питання потрібно відповідати правдиво, ретельно обдумуючи відповіді і записуючи їх. Додамо, що квадрат Декарта універсальний і може використовуватися у всіх сферах діяльності людини. Перенісши можливі вирішення питання на папір, ви зайвий раз переосмислите їх і в підсумку зробите правильний висновок.

Зазвичай ми, відшукуючи відповіді на життєво важливі питання, не враховуємо всі можливі наслідки тої чи іншої події. Зосередившись на одному варіанті, ми забуваємо про інші, про що згодом шкодуємо і хочемо все виправити.

Психологи кажуть, що приймати зважені рішення людям заважає нерозуміння підсумкового результату, а також страх зробити фатальну помилку. У ряді ситуацій до цих факторів додається жадібність: якщо кілька варіантів розвитку подій виглядають однаково привабливо, вибрати один з них дуже складно.

Квадрат Декарта, як техніка прийняття рішень, - це не просто цікавий фокус для ледарів, які люблять поговорити на тему розвитку особистості. Це реально діюча методика, багаторазово підтвердила свою ефективність.

Спробуйте застосувати її в реальному житті, і ви здивуєтеся тому, наскільки очевидним здасться те чи інше рішення, яке до роботи з квадратом Декарта, здавалося надзвичайно складним.

 Приклад використання квадрата Декарта

Для того щоб зрозуміти, як працює дана техніка в дійсності, наведемо приклад людини, яка хоче влаштуватися на нову роботу.

Щоб прийняти рішення щодо того, чи варто міняти звичну і добре знайому роботу на щось нове і непередбачуване, слід відповісти на вже знайомі нам питання, яких всього чотири.

Що буде, якщо це станеться?

Що буде, якщо цього не станеться?

1. Я буду мати більш високу зарплату.

 

2. Більше можливостей для особистісного зростання.

 

3. Буде цікавіше працювати, так як ця сфера мені ближче.

 

4. Мені потрібно буде вивчати нові матеріали.

 

5. Доведеться виходити із зони комфорту, так як спочатку буде складно.

1. У мене буде зарплата, яка не задовольняє всіх моїх потреб.

 

2. У мене буде звичний спосіб життя.

 

3. Буде постійне занепокоєння в зв'язку з відсутністю перспектив.

 

4. У мене знизиться самооцінка через те, що я не наважився на труднощі для потенційного покращення свого життя.

Чого не буде, якщо це станеться?

Чого не буде, якщо цього не станеться?

1. У мене не буде звичним життям і розміреного життя, особливо спочатку.

 

2. У мене не буде проблем з грошима.

 

3. У мене не буде комплексу провини через те, що я не використав шанс, який мені представився.

 

4. У мене не буде боргів і кредитів.

 

5. У мене не буде повільної деградації особистості.

1. У мене не буде стресових ситуацій, пов'язаних з новою роботою.

 

2. У мене не буде достатньо грошей, щоб забезпечувати свою сім'ю.

 

3. У мене не з'являться шанси на кар'єрне зростання.

 

4. У мене не буде проблем з вивченням нових матеріалів.

 

5. Мені не доведеться заводити нові контакти і виконувати безліч формальностей в новому колективі.

Метод прийняття рішень

Майте на увазі, що всі відповіді потрібно записувати на папір, щоб потім правильно прийняти рішення. Більш того, заповнювати квадрат Декарта можна не самому, а, наприклад, всією сім'єю, якщо ви вирішуєте сімейне питання.

Слід також зазначити, що відповідаючи на питання конкретного сектора, постарайтеся повністю абстрагуватися від усіх інших думок. Також не потрібно дивитися на питання з інших частин квадрата Декарта, щоб вони вас не відволікали.

Якщо ви думаєте над питанням «Чого не буде, якщо це станеться?», Думайте тільки про це, причому як з позитивною, так і з негативною позиції, і все, як є, пишіть до відповідного блоку.

І тільки коли у вас повністю закінчаться відповіді на це питання, переходьте до наступного блоку.

 Як прийняти рішення за допомогою квадрата Декарта

Прийняти рішення за допомогою квадрата Декарта дуже просто. Перечитайте свої відповіді у всіх секторах, і біля кожного позитивного аргумента поставте плюс, а біля кожного негативного - мінус.

Потім порахуйте кількість плюсів і мінусів і ... робіть те, що велить совість.


 Дана техніка не тільки ефективна, але і дуже точна, що було не раз доведено на практиці.

Якщо ви навіть трохи знаєте історію, то повинні розуміти, що Декарт поганого не порадить. Цей хлопець був дуже розумним.

Успіхів вам у прийнятті рішень!


Немає коментарів:

Дописати коментар