24 травня, 2021

#"Розмови"зВихованцями

 ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ

ПІД ЧАС ЗНО

1.  Спочатку виконати завдання, у розв'язанні яких впевнені на 100% (умовно «легкі»).

2. Завдання, над якими «потрібно подумати» або завдання “напевно” позначити, наприклад, «галочкою» √.

3. Умовно «складні» завдання фіксувати: наприклад, обвести в коло або на окремий аркуш виписати номери (можливо, навіть краще виписати номери, оскільки позначки можуть «загубитися»).

4. Коли виконані всі умовно «легкі» завдання, тоді повернутися до виконання завдань “напевно», де потрібно «подумати».

Таким чином, на найскладніші завдання залишиться більше часу.

5. Коли виконані “легкі” завдання і завдання “напевно” - повернутися до умовно «складних».

6. Перевіряти роботу рекомендується з останнього питання (тобто, з кінця): коли тривалий час «ковзаємо» поглядом в одному і тому ж напрямку - схильні пропускати.

 

ПІД ЧАС ЗНО:

1.   Кожні 20-25 хвилин робити зміну діяльності на 1-3 хвилини: змінити позу, потягнутися, поворушити пальцями, стиснути/розтиснути кулаки, закрити/відкрити очі, подивитися вдалину, попити води, чергувати напруження/розслаблення м'язів.

2.     М'язова релаксація по Джекобсону (обрати свій “індивідуальний” варіант техніки, який буде можливо і доречно застосувати під час ЗНО: вправа складаються з послідовного напруги і розслаблення різних груп м'язів, що призводить до загального заспокоєння; напруга триває 7 секунд, розслаблення - 30-40 секунд, при цьому, розслабляючись, потрібно постаратися сконцентруватися на відчуттях, які виникають в тих частинах тіла, з якими ви працюєте - це може бути відчуття тепла, легкості, тяжкості, поколювання.).

3.     Концентруватися на тому, що робиш саме зараз.

4.     Зупиняти небажані думки (“Зупинити карусель думок: покажіть собі уявний знак зупинки, як тільки помітите, що ваші думки ідуть повз завдань ЗНО).

5.     В разі підвищення тривоги заспокоїтися за допомогою дихання (Вдихайте 4 секунди, тримайте повітря 2 секунди, видихайте 4 секунди, чекайте дві секунди; можна в два рази розтягнути вдихи і паузу, якщо дозволяє подих; тільки слід пам’ятати, що дихати потрібно животом, а не грудьми).


Також тут можна прочитати рекомендації від практичного психолога ЕЗОШ №7, Решетняк Юлії - натискай
Немає коментарів:

Дописати коментар