16 листопада, 2021

#ІнформаційнаЛистівка

 Толерантність про людей

Толерантність – це повага права іншого бути таким, яким він є.

        Для сучасної України властиво традиційне замовчування інформації про розмаїття людей, їхнє життя та досвід. Говорячи про «рівне ставлення до всіх», ми залишаємо невидимі соціальні групи поза межами дискурсу. Говорячи відкрито про дискримінацію та табуйовані теми, ми знижуємо рівень насилля і неприйняття у суспільстві.

        Прочитайте висловлювання видатних діячок та діячів про рівність. Уважно проаналізуйте кожен вираз, визначте про яку він соціальну групу та яка його головна ідея.

ü «Тільки те, що ти щось не розумієш, не означає, що це дурниця». (Деніел Хендлер)

ü «Немає сумнівів у тому, що жінки такі ж компетентні, як і чоловіки. Гендерні відмінності пояснюються різним вихованням, оскільки суспільство ставиться до хлопчиків та дівчат по-різному з раннього віку.» (Навін Джейн)

ü «Расизм є однією з найгірших форм катувань, оскільки він спрямований на те, чого ти ніколи не просив, і те, що ти не можеш змінити.» (Паоло Нутіні)

ü «Чому нас більше бентежать чоловіки, що тримаються за руки, аніж ті, що тримають зброю у руках?» (Ернест Гейнс)

ü «Ви не можете сказати, просто дивлячися на когось, з чим вони мають справу всередині».

ü «Немає страшнішої інвалідності, аніж нездатність побачити людину більшою за її розлад». (Роберт Хенсел)

ü «Коли до всіх людей ставитимуться як до рівних, незалежно від того, хто вони є, або кого вони люблять, ми всі станемо вільнішими». (Барак Обама)

ü «Люди із ментальними розладами заслуговують на таку ж підтримку та співчуття, як і люди із проблемами фізичного здоров’я».

ü «Всередині статей більше відмінностей, ніж між статями». (Айві Комптон-Барнетт)

ü «Расизм та всі інші «и/ізми» виростають з інстинктивної ворожості проти інших племен, раси, релігії, національності, класу чи будь-чого іншого. Ви щаслива дитина, якщо вас навчили сприймати різноманітність». (Роджер Еберт)

        Отже вищенаведені висловлювання стосуються таких ознак як: раса, інвалідність, ментальні захворювання, гендерна ідентичність та сексуальна орієнтація, - і про невидимі соціальні групи важливо говорити відкрито.

Немає коментарів:

Дописати коментар