Профорієнтуємось

30 професій майбутнього: які спеціальності будуть актуальними в найближчому десятиріччі

Національне агентство перерахувало професії, що матимуть найбільший попит на ринку праці найближчі роки.

У зв'язку з науково-технічним прогресом та динамічним розвитком світу обійтись без сучасних технологій просто неможливо. Це не може не впливати на ринок праці. Професії, які ще вчора були на піку популярності, можуть виявитися зовсім не актуальними сьогодні й тим паче завтра. Проте все більшої популярності набуває професія вчителя. Відповідно до звіту Національного агентства кваліфікації, у 2030 році високий попит матиме не тільки професія програмістів, а й вчителів, які працюють онлайн.

Як зрозуміти, які професії матимуть попит у майбутньому? Як правильно вибрати напрямок у навчанні, щоб майбутня кваліфікація була не тільки улюбленою, але й актуальною і добре оплачуваною?

30 спеціальностей, які матимуть найбільший попит на ринку праці в найближчому десятиріччі:

1.     Розробник програмного забезпечення. Люди цієї професії постійно аналізують, розуміють, виконують і здійснюють технічне обслуговування цифрових платформ, пишуть коди, на яких будуються бізнес і послуги. А також це спеціалісти, які створюють нові системи для автоматизації процесів.

2.     Професіонал у роботі з клієнтами. Робота цього професіонала полягає в наданні необхідної допомоги клієнтові, під час купівля того чи того товару або послуги.

3.     Розробник інтернет контенту. Це майстер соціальних мереж, який наповнює змістом інтернет-сторінки, зокрема Instagram.

4.     Онлайн-учитель. Основна тенденція професій майбутнього – навчання в Інтернеті. Під час проведення онлайн-навчання вчителі почали помічати потенціал онлайн-класу, який дозволяє залучати більшу кількість учнів.

5.     Коуч-тренер. Професіонал, який допомагає іншим людям розвиватися у різних сферах їхнього життя, особливо у професійній кар’єрі.

6.     Фітнес-тренер. Це людина, яка створює персональні програми для людей, які хочуть займатися спортом та яким важко підтримувати фізичну активність.

7.     Фахівець з цифрового маркетингу. Це професійний продавець товарів і послуг через рекламу в соцмережах.

8.     Аналітик Big Data. Фахівець такого роду діяльності аналізує всі дані, що надходять із системи або циркулюють їх в Інтернеті.

9.     Менеджер (управитель) спільноти. Така людина відповідає за спілкування з клієнтами та спільнотами навколо компанії, збирає думки з метою покращення бізнесу та його становища.

10. Інженер-еколог. Основна відповідальність інженера-еколога – робота з технологіями та навколишнім середовищем, необхідність створення нових систем управління навколишнім середовищем.

11. Інженер лікарні.  Завдання таких спеціалістів – збирати та застосовувати всі технології та нові медичні приклади, які необхідні для розв'язання різноманітних проблем у лікарнях.

12. Фахівець із кібербезпеки (кіберполіцейський). Це професіонал, який відповідає за те, щоб уся цифрова інформація певної компанії не була підроблена. Також одне із завдань кіберполіцейських – не лише забезпечити захист даних, а й пропонувати нові рішення розв'язань усіх питань.

13. Менеджер (управитель) з утилізації відходів. Людина, яка обійматиме посаду, повинна дивитись на проблему що стосується сміття по-іншому: створювати нові проєкти та рішення, знаходити кращі способи утилізації відходів.

14. 3D-архітектор та інженер. Це професіонал, який в інженерному секторі чи архітектурі створює простір у форматі 3D.

15. Розробник смарт-пристроїв. Людина, яка виготовляє такі пристрої, як окуляри, лінзи, годинники та інші пристрої з певною технологією, які полегшують життя людей.

16. Консультант по іміджу. Як і тренери з фізичної активності, імідж-консультанти надають людям поради, як мати гарний вигляд. По-іншому, це стилісти, професія яких останнім часом теж є популярною.

17. Менеджер (управитель) з інновацій. Такий спеціаліст відповідає за переосмислення стратегії компанії в її основному бізнесі або у певній конкретній області.

18. Інженер-генетик. Одне із його головних завдань – виявлення ряду спадкових патологій задовго до появи клінічних симптомів.

19. Фахівець з підвищення кваліфікації персоналу. Професія фахівця цієї галузі має допомагати працівникам ставати кращими у своїй сфері, шляхом виявлення й впливу на сильні та слабкі сторони.

20. Внутрішній торговельний представник. Наразі клієнти мають набагато більше можливостей, а тому компанії звертатимуться до них тільки тоді, коли вони проявлять зацікавленість до певного товару. За що й відповідатиме саме внутрішній торговельний представник.

21. Фахівець з електронної комерції. Це окремий фахівець, який спеціалізується на продажі певного товару у мережі.

22. Психотерапевт. Професії психолога, терапевта та психіатра стануть ще популярнішими, ніж раніше, адже саме вони забезпечують психічне здоров'я інших.

23. Професіонал з відновлюваної та альтернативної енергетики. Така група професіоналів надзвичайно важлива у майбутньому, адже турбота про навколишнє природне середовище продовжує зростати. І саме тому потрібні спеціалісти, які думатимуть про альтернативні ресурси, що не шкодитимуть довкіллю.

24. Фінансовий менеджер (управитель). Цей професіонал є і буде впродовж багатьох років незамінним, щоб малий, середній і великий бізнес могли краще та ефективніше розпоряджатися своїми коштами.

25. Персональний онлайн-доглядач. Це людина, яка проводить час із клієнтами літнього віку через інтернет-платформу.

26. Аналітик квантового машинного навчання. Така людина відповідає за дослідження і розробку передових рішень для збільшення швидкості та продуктивності системних алгоритмів.

27. Менеджер (управитель) платного трафіку. Цей працівник грає основну роль в будь-якому бізнесі. Його робота – створити й керувати платними медіа-кампаніями, такими як Google та Facebook.

28. Аналітик соціальних мереж. Такі фахівці планують, створюють і аналізують повідомлення у профілі соціальних мереж. Отже, подібно до менеджерів платного трафіку, попит на цю професію теж зростає.

29. Веб-розробник. Веб-розробники несуть відповідальність за проєктування та управління сайтами.

30. UX дизайнер. Така людина створює інтерактивний дизайн, інформаційну архітектуру, візуальний дизайн і взаємодію людини з комп’ютером. Також він пильнує за тим, щоб дизайн веб-сайту або програми відповідав потребам користувача за допомогою інноваційних і привабливих рішень.

Більшість аналітиків упевнені, що майбутнє за сучасними технологіями, і скоро не буде сфер діяльності, у яких вони не будуть залучені. У майбутньому залишиться не так багато сфер діяльності, у яких потрібна буде присутність людини, а саме: медицина, освіта, персональні послуги, домогосподарство.

Загалом, передбачати, які професії будуть потрібними найближчим часом заняття не дуже перспективне. Хоч спрогнозувати професії, які будуть найпопулярнішими можна, але варто враховувати те, що їхні тренди надто динамічні й постійно змінюються. 

Джерело


СПИСОК НАЙЦІКАВІШИХ ПРОФЕСІЙ ДЛЯ ДІВЧАТ

Які ж вони, самі цікаві жіночі професії, ті, в яких можна проявити всі свої таланти і реалізуватися у творчому плані? Представляємо вам наступний список.
МЕНЕДЖЕР З ТУРИЗМУ
Ця професія для тих, хто любить подорожувати і відвідувати нові місця, легкий на підйом і активний. Посадові обов’язки прості і дуже приємні: відвідувати затребувані країни. Дізнаватися все, так би мовити, з перших вуст і потім консультувати клієнтів. Зарплата починається від 20 000 рублів на місяць. Можна дійти до посади топ-менеджера і отримувати до 10 000 доларів в місяць.
ФОТОГРАФ
Зараз зробити професійну фотосесію можна практично скрізь. Однак далеко не кожен фотограф – справжній майстер своєї справи. Для цього треба не тільки мати чудовий смак і власне бачення, але і закінчити спеціальні курси. Зарплата цілком і повністю залежить від оригінальності творчого підходу і працездатності.
Однією з найвідоміших сучасних жінок-фотографів вважають Енні Лейбовіц
ДИЗАЙНЕР
У будь-якої творчої професії необхідний не тільки талант, але і відповідна навчання. Плюс величезна працьовитість і неординарність мислення. Перспектива зростання аж до відкриття власного салону. Кікі ван Ейк, наприклад, — універсальний дизайнер, який розробляє не тільки інтер’єрні речі, але і працює з світовими брендами. Ще серед відомих жінок цієї професії можна виділити Ніку Зупанк, Нінкьо Тинагель і Алессандро Бальдерески.
Дизайнер Алессандра Бальдерески
ТРЕНЕР ВЕБІНАРІВ
Зараз це досить модна і перспективна професія, завдання якої проста і складна одночасно: проводити майстер-класи по інтернету у формі віддалених семінарів – вебінарів. Заробіток залежить від працездатності та цікавинки занять. Одна з успішних представниць цієї професії – Марина Гучок, що займається питаннями особистісних відносин і мотивацій.
ФЛОРИСТ
Нарешті, не можна, називаючи цікаві професії для дівчат, не згадати про флориста. Це і творча, і красива, і дійсно захоплююча робота, основам якої необхідно навчитися на курсах. Вона полягає в зборі різних букетів із різноманітних квітів. Тут можна стати керівником мережі квіткових салонів, а згодом – і відкрити власний. Одні з найвідоміших жінок-флористів – Ребекка Коул, яка прославилася на весь світ своїми «щасливими» роботами, а також Хітомі Джиллиам, яка охоче ділиться майстерністю, ведучи лекції.
На жаль, не завжди цікаво – це і добре платять. Але, з іншого боку, хай в родині добувач буде чоловік, а жінка може собі дозволити займатися тим, що їй просто подобається.
ФАХІВЕЦЬ З ЕТИКЕТУ
Так як зараз ділові зустрічі проводяться на найвищих рівнях та між людьми різних культур, то професія фахівця з етикету стає все більш затребуваною. Завдання – вчити вибудовувати ділове спілкування, згідно з нормами і правилами поведінки. Це дуже цікаво і в той же час перспективно. Розмір зарплати тут різний і залежить від професійного рівня.
СПОРТИВНИЙ ІНСТРУКТОР
Не тільки цікава, але і дуже корисна робота. Вона дозволяє стежити за собою і завжди залишатися у відмінній формі. Як правило, дівчата зазвичай вибирають інструктаж з йоги, фітнесу, шейпінгу або танців. Серед жінок-тренерів є автори, які створили власні методики: Грил Чайдлерс, розробила комплекс вправ бодіфлекс, Трейсі Андерсон, яка вміє за максимально короткий термін виліпити ідеальну фігуру, та ін.
Трейсі Андерсон
СТЮАРДЕСА
Це суто жіноча професія, і вона може принести не тільки багато позитиву, але і адреналін. Найпершою стюардесою стала медсестра з Айови Елен Черч. Вона не лише зуміла довести, що ця професія істинно жіноча, але й добилася права особисто відбирати команду на борт літаків своєї авіалінії.
АКТРИСА, ВЕДУЧА, СПІВАЧКА
Взагалі, у цих галузях для дівчат дуже багато перспектив, починаючи від акторських робіт і закінчуючи оформлювальними. Все це дуже цікаво і дозволяє реалізуватися творчо. Крім того, завжди є до чого прагнути.
МОДЕЛЬЄР
Ще одна цікава жіноча професія – це модельєр. Вона дозволяє нести у світ красу, радувати дивними і незвичайними вбраннями. Перспектив дуже багато: почавши з звичайної швачки, можна дійти до власної лінії одягу. Від цього, до речі, залежить і зарплата, яка може дорівнювати кільком сотням тисяч. Жінки, які зуміли багато добитися в цьому занятті: Коко Шанель, Соня Рікель, Міучча Прада, Донателла Версаче та ін.
Ось такі в даний час існують професії для дівчат, і список затребуваних професій тільки систематизував їх. Однак, хіба так вже важлива зарплата або кар’єрне зростання? Головне, щоб робота приносила задоволення і по-справжньому була найулюбленішою! І це важливо не тільки для дівчини, але і для будь-якої людини.

Немає коментарів:

Дописати коментар