Профорієнтуємось

ВПЛИВ ТЕМПЕРАМЕНТУ ОСОБИСТОСТІ НА ВИБІР МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ

Кожна професія вимагає від людини певних рис характеру і нахилів. Десь потрібна швидка реакція, а десь здатність ретельно до дрібниць аналізувати дані. Тому при виборі майбутньої професії варто брати до уваги і свій тип темпераменту. На думку вчених, темперамент пов'язаний з особливостями нервової системи людини, тому вважається його вродженою властивістю. Темперамент —  одна з найважливіших структурних одиниць психодинамічної організації психічної діяльності, що визначає реакцію людини на інших людей та на події, що з нею відбуваються. Змінити свій темперамент неможливо - а значить, простіше й правильніше навчитися враховувати власні здібності як в процесі навчання, так і при виборі професії та оволодінні нею.

Ви всі давно знаєте, що існує чотири основні типи темпераменту - холерик, сангвінік, меланхолік і флегматик. Хоча відомо, що «чистого» типу темпераменту не існує, а людині притаманні всі вони в тому чи іншому відсотковому співвідношенні, але все ж таки один з типів значно переважає над іншими. От саме його і прийнято визначати.

Щоб визначити тип темпераменту, розроблені спеціальні тести.

Пройти їх можна тут або тут

Крім того, для того щоб хоча б приблизно уявити, який у вас тип темпераменту, потрібно ознайомитися зі словесними портретами кожного типу й «приміряти» їх на себе. Приділіть собі трохи уваги, проаналізуйте свою поведінку, вчинки, характер та визначте свій темперамент. Якщо вам складно самому визначити свій тип темпераменту, попросіть допомоги у друзів або батьків. Який же з чотирьох описаних темпераментів найбільше властивий вам? Можливо це допоможе вам вибрати професію до душі.

Пропоную подивитися відео про типи темпераменту і його властивості. Можливо воно доможе вам у визначенні свого типу темпераменту.РОЗГЛЯНЕМО ДЕТАЛЬНІШЕТип темпераменту ХОЛЕРИК

Холерик при зустрічі з труднощами відчуває запал і відчуття азарту. Його приваблюють ризик й активне дозвілля. Іноді він має схильність переоцінювати свої можливості. Незважаючи на енергійність, холерик не завжди доводить розпочату справу до кінця. У спілкуванні він імпульсивний, схильний до бурхливих емоційних реакцій, відкритий і щирий, а часом запальний та агресивний. Холерик дуже товариський, хоча з більшістю оточення має досить поверхневі стосунки. У компанії він, як правило, лідер і заводій. Прикметна риса мовлення холерика - швидкість, а часто й суперечливість, вона, як правило, емоційно забарвлена й супроводжується яскравими жестами та мімікою. Холерик непосидючий, він постійно прагне нового, одноманітна ж діяльність його втомлює. Він схильний приймати поспішні рішення, про які згодом шкодує й переглядає свою позицію. Працездатність холерика дуже залежить від його мінливого настрою.

Навчання і підготовка до іспитів

Головним ворогом холерика є нудьга, яку він не в змозі перебороти й налаштувати себе на роботу або навчання. Тому для організації свого навчання необхідно підбирати цікавий матеріал. Найкраще чергувати читання навчальної літератури з переглядом тематичного науково-популярного фільму, відвідуванням виставки, обговоренням даної теми з однокласниками, розв’язанням завдань, що вимагають нестандартного підходу. Взагалі, для повноцінного та якісного засвоєння матеріалу, холерику необхідно використовувати всі канали сприйняття.

Готуючись до іспитів, намагайтеся групувати матеріал в окремі смислові блоки, шукайте в них інформацію, яка зможе стати зачіпкою для відтворення решти матеріалу, найкраще, якщо цей матеріал зачепить ваші емоції. Щоб зацікавити себе складними, незрозумілими й нецікавими темами, намагайтеся активно обговорювати їх із зацікавленими людьми - це допоможе вам легко захопитися їхнім інтересом.

ПРОФЕСІЇ ДЛЯ ХОЛЕРИКА

Які професії більше відповідають холерику? Холерик може досягти успіхів у професійних галузях, пов'язаних з роботою з людьми, встановленням соціальних зв'язків, а також там, де потрібно здобути прихильність співрозмовника. Для холерика не складає труднощів зайнятися новою діяльністю, адже він швидко адаптується до змін. І навпаки, він важко зносить роботу, де певні дії та функції часто повторюються, це його швидко втомлює. Для холерика є непереборною перешкодою ретельне дослідження чогось або удосконалення певної навички. Холерик може бути досить працездатним, маючи постійну емоційну підтримку, коли стимулюють його інтерес до роботи, та наявність нових ідей. Холерики є гарними керівниками, оскільки надзвичайно стійкі до стресів і конфліктних ситуацій. Вони легко освоюють професії кореспондента, радіо- і телеведучого, фахівця з продажу, перекладача, екскурсовода, фахівця з реклами, зв'язків з громадськістю, а також інші заняття, де на першому місці стоїть спілкування з людьми. Саме холериків найбільше серед успішних підприємців і бізнесменів. Холерик досягає значних успіхів у професійній діяльності, яка планується як проект (перед фахівцем ставитися чітке й зрозуміле завдання, яке він розпочинає й закінчує, а потім береться за вирішення наступного, не схожого на попереднє, завдання). Для холерика важливі вибір професії та робоче місце, де ключовим у роботі фахівця й оплаті праці є конкретний результат, а не кількість відпрацьованого часу - холерик більш ефективний, плануючи власний графік роботи. Таким чином, холерику не відповідають професії, пов'язані з роботою на конвеєрі чи в архіві. Хоча серед професій, які відповідають холерикові, наприклад, журналістську роботу, також може бути деяка частка рутини: планова підготовка певної кількості статей з дотриманням конкретного стилю та формату. Тому холерикові необхідно продумати вибір не лише майбутньої професії, а й усе, що з нею пов'язано: спеціалізацію, місце роботи тощо. Взагалі холерики досягають успіхів переважно в професіях, що вимагають постійне живе спілкування, а не роботу з документами або технікою. Так само важлива специфіка майбутньої професії: холерикам ближче гнучкість і конформізм, ніж пунктуальність і прискіпливість.

Тип темпераменту МЕЛАНХОЛІК

Емоційність, вразливість, а часом, і тривожність характеризують меланхоліка. На людях меланхолік постійно відлюдний, і його емоції не помітні оточуючим. Меланхоліки не прагнуть розширювати коло спілкування, проте можуть прив'язуватися до друзів досить сильно й надовго. Меланхолік може спокійно жити на самоті. У спілкуванні він тактовний, уважний і спостережливий, проте не може довго розмовляти з людьми, особливо з тими, кого мало знає. Меланхоліки важко переживають невдачі й гостро реагують на критику, тому їм вкрай необхідні співчуття та підтримка. У роботі меланхоліки педантичні й прискіпливі, старанні, від них не вислизають найменші дрібниці.

Навчання і підготовка до іспитів

Щоб продуктивно сприймати нові знання, меланхолік повинен налаштуватися. Для успішного засвоєння матеріалу необхідно ретельно організувати свій час і простір. Навчальний процес буде ефективним, якщо йому не заважатимуть навіть незначні речі: незручний одяг, спогад про якусь проблему. Якщо меланхолік відповідним чином налаштується, то зможе довго й ґрунтовно сприймати необхідну інформацію. Також необхідно виділяти в ній головне, зосереджувати увагу на значущих моментах, будувати логічні ланцюжки. Чим ретельніше меланхолік розбирається в матеріалі, тим довше утримує її в пам'яті. У процесі підготовки до іспитів необхідно уникати думок про майбутнє складання матеріалу з предмету, не перевантажувати уяву можливими невдачами й труднощами. Необхідно мати тверду впевненість в успіху, причому бажано заручитися схваленням і моральною підтримкою оточуючих.

ПРОФЕСІЇ ДЛЯ МЕЛАНХОЛІКА

Меланхолік досягають успіхів у роботі, яка вимагає ретельності, педантичності, спостережливості, дослідження деталей і при цьому виключає велике коло спілкування. Так, професії меланхоліка можуть бути пов'язані з технікою, обробкою інформації, створенням художніх образів. Меланхоліки досягають успіхів у таких сферах, як література, образотворче мистецтво, кінокритика, а також як IТ-фахівці, економісти й архітектори. Чимало меланхоліків і в науковому середовищі. Меланхоліки болісно реагують на виникнення непередбачених обставин, зміна ситуації та стреси здатні значно погіршити їх працездатність. Меланхолік досягне успіху в професіях аудитора, аналітика, програміста, редактора. Він може виявити себе талановитим психологом, якщо зосередитися не на групових тренінгах і роботі з персоналом, а на приватних консультаціях, науковій роботі та діагностиці. Для меланхоліка важливий вибір професії,  де його досягнення як фахівця будуть оцінюватися за якісними, а не кількісними показниками. Зовні професія меланхоліка може здаватися монотонною, але вона постійно повинна збагачувати його творчо та інтелектуально. Прикладом роботи, зовсім не придатної для меланхоліка, може бути професія рекламного агента. Спілкування з широким колом незнайомих людей, часті несприятливі й конфліктні ситуації, неглибоке вивчення предмета - це абсолютно не відповідає  таким людям. При цьому у сфері реклами меланхолік здатний виявити себе як успішний розробник ефективних рекламних кампаній.

Тип темпераменту САНГВІНІК

У колективі сангвініка сприймають активною, життєрадісною й доброзичливою людиною. Сангвінік урівноважений; зовні він може здаватися неспокійним, але всередині зберігати спокій. Сангвініки характеризуються високою працездатністю, вони можуть тривалий час концентрувати увагу на поставленому завданні й легко переключатися з одного завдання на інше, однак при вирішенні питання схильні виявляти поверховість. У колективі сангвінік поводить себе відкрито, він виразно висловлюється, здатний добре контролювати свої емоції, вирізняється добродушністю та оптимізмом. Сангвініки дуже товариські, вони мають багато контактів, але при цьому лише кілька близьких друзів. З новими людьми сангвініки сходяться досить легко. Їх вирізняє об'єктивна самооцінка, яка може бути адекватною, але часом і злегка завищеною. У сангвініка виражені організаторські здібності.

Навчання і підготовка до іспитів

Для гарної успішності сангвінік потребує встановленої системної роботи. Сангвінік здатний плідно засвоювати матеріал, якщо при цьому немає чинників, що відвертають увагу. Для сангвініка дуже важливо мати чітко спланований день і при цьому неухильно дотримуватися цього плану, не допускаючи жодних відхилень. Планування й систематизація необхідні й у навчальному процесі - увесь навчальний матеріал повинен бути розкладений у свідомості «по поличках», тоді він простіше і ґрунтовніше засвоюється.

Сангвінікам не варто нехтувати різними методами навчання, у тому числі й активними. Більш ефективному вивченню матеріалу сангвінікам допоможуть організації групових дискусій, постановка лабораторних експериментів, ведення конспектів з предмету.

ПРОФЕСІЇ ДЛЯ САНГВІНИКА

Сангвініки можуть реалізувати себе в професіях, пов'язаних як з фізичною, так і з розумовою працею, оскільки вони вирізняються стабільною працездатністю, на яку мало впливають зовнішні або внутрішні чинники. Товариськість допомагає їм реалізувати себе в професіях, пов'язаних зі сферою послуг - це дає їм можливість виявити себе на керівних посадах. Сангвінікам легко пристосуватися до будь-якого графіку роботи, вони здатні адаптуватися до будь-яких нововведень. Сангвінікам відповідають професії вчителя, адміністратора, кореспондента, продавця, бармена, бухгалтера, технолога, юриста, фахівця з підбору персоналу та багато інших. При цьому їм також будуть доступні професії, що вимагають ретельності й зосередженості, уваги до дрібниць (такі як диспетчер, фахівець з ювелірної справи, фрезерувальник тощо). Однак для сангвініків вони можуть здатися нецікавими. Сангвініки здатні стати гарними керівниками в багатьох сферах професійної діяльності. Серед професійних сфер, які найменше можуть відповідати сангвініку, можна назвати діловодство або монтаж радіодеталей. Сангвінікам важко працювати в умовах відсутності чітких завдань і правил роботи, коли для виконання завдання потрібно більше творчості та ініціативи. Сангвінік може знайти собі застосування, що відповідає його інтересам, здібностям і навичкам, у будь-якій професійній діяльності - таким чином, даний тип темпераменту можна назвати універсальним з позиції вибору спеціальності.

Тип темпераменту ФЛЕГМАТИК

Флегматик вирізняється найстабільнішим типом нервової системи. Флегматики характеризуються врівноваженістю, здатністю витримувати будь-які стреси, мають дуже низьку емоційність. Повільний темп мовлення, неквапливість рухів, відсутність метушні свідчать, що перед вами типовий флегматик. При цьому свою роботу він виконує із середньою швидкістю й досить точно. З оточуючими флегматик поводиться врівноважено, він спокійний, небагатослівний, виявляє розсудливість, у нього немає високої потреби в спілкуванні, коло його контактів досить невелике. Флегматику властиві тривалі роздуми перед прийняттям рішення, однак прийнявши його, він буде діяти системно й методично. Для високої працездатності флегматику необхідно перебувати в спокійному звичному оточенні, усе має бути на своїх місцях, його дуже втомлює метушня й наявність непередбачених обставин. Флегматика характеризує сталість у своїх інтересах і стабільність у відносинах. Він уміє закінчувати розпочату справу, проте може досить довго приступати до роботи.

Навчання і підготовка до іспитів

Найскладніше у процесі навчання для флегматиків - це «включитися» в роботу, для нього складно розпочати виконання певної роботи, а також вивчення нової інформації. Роботі може заважати властивий флегматику неквапливий темп, у зв'язку з цим необхідно перед виконанням роботи розраховувати час із запасом, щоб не було дискомфорту через відставання від тих, хто працює в більш швидкому темпі. Невисоку швидкість роботи флегматики з успіхом компенсують ретельністю. Їм слід звертати увагу на ключові моменти матеріалу, детально вивчати основні закономірності та правила, тоді інший матеріал стане зрозумілішим і буде вивчатися швидше. Для флегматика важливіше й корисніше детально розібратися в одній складній задачі з фізики, замість того, щоб витратити час на розв’язання десяти простих задач.

ПРОФЕСІЇ ДЛЯ ФЛЕГМАТИКА

Флегматики надзвичайно працездатні, будь-яка монотонна робота може довго виконуватися ними з високою якістю, це також стосується роботи, де потрібні уважність і ретельність. Емоційна стійкість флегматика може бути корисною в тих напрямах діяльності, що вимагають спокійного аналізу ситуації та прийняття зваженого рішення. Флегматик може досягти успіхів у професіях, пов'язаних з виробництвом, адміністративною діяльністю, а також успішно виконувати роботу, яка потребує підтримання в стабільному стані певних процесів. Флегматик може з успіхом упоратися з професіями диспетчера, лаборанта, агронома, інженера, ветеринара, системного адміністратора, ювеліра, коректора, зі спеціальностями, пов'язаними з обробкою даних і, звичайно ж, з низкою інших професій. Хоча флегматики відрізняються невисокою комунікабельністю, вони успішно впораються з роботою, яка передбачає спілкування, важливо, щоб при цьому не потрібно було виявляти активність (фахівець з продажу). Таким чином, флегматику відповідатимуть професії медика, фахівця з комп'ютерів, економіста і т.п.

Флегматик буде відчувати себе вкрай некомфортно, обравши професію конферансьє або секретаря. Це стосується будь-якої сфери діяльності, яка вимагає частої імпровізації; роботи в умовах постійних перемін, яка змушує переключатися на нових учасників і перелаштовувати себе під нові завдання. Для успішної роботи флегматику важлива професія, яка передбачає чіткий графік, зрозумілі алгоритми, деталізовані завдання й визначені терміни виконання роботи.

На завершення огляду необхідно сказати, що на вибір професії впливає, як правило, сукупність різних чинників, які необхідно враховувати. Отже, якщо вас дуже приваблює певна сфера діяльності, але вона не рекомендована вам з позиції вашого темпераменту, не хвилюйтесь. У сучасному світі так багато цікавих і затребуваних професій та спеціальностей, що ви завжди зможете знайти саме ту роботу, де будуть затребувані й оцінені ваші індивідуальні здібності та інтереси, ваш темперамент та особливості характеру.

Основне джерело


30 професій майбутнього: які спеціальності будуть актуальними в найближчому десятиріччі

Національне агентство перерахувало професії, що матимуть найбільший попит на ринку праці найближчі роки.

У зв'язку з науково-технічним прогресом та динамічним розвитком світу обійтись без сучасних технологій просто неможливо. Це не може не впливати на ринок праці. Професії, які ще вчора були на піку популярності, можуть виявитися зовсім не актуальними сьогодні й тим паче завтра. Проте все більшої популярності набуває професія вчителя. Відповідно до звіту Національного агентства кваліфікації, у 2030 році високий попит матиме не тільки професія програмістів, а й вчителів, які працюють онлайн.

Як зрозуміти, які професії матимуть попит у майбутньому? Як правильно вибрати напрямок у навчанні, щоб майбутня кваліфікація була не тільки улюбленою, але й актуальною і добре оплачуваною?

30 спеціальностей, які матимуть найбільший попит на ринку праці в найближчому десятиріччі:

1.     Розробник програмного забезпечення. Люди цієї професії постійно аналізують, розуміють, виконують і здійснюють технічне обслуговування цифрових платформ, пишуть коди, на яких будуються бізнес і послуги. А також це спеціалісти, які створюють нові системи для автоматизації процесів.

2.     Професіонал у роботі з клієнтами. Робота цього професіонала полягає в наданні необхідної допомоги клієнтові, під час купівля того чи того товару або послуги.

3.     Розробник інтернет контенту. Це майстер соціальних мереж, який наповнює змістом інтернет-сторінки, зокрема Instagram.

4.     Онлайн-учитель. Основна тенденція професій майбутнього – навчання в Інтернеті. Під час проведення онлайн-навчання вчителі почали помічати потенціал онлайн-класу, який дозволяє залучати більшу кількість учнів.

5.     Коуч-тренер. Професіонал, який допомагає іншим людям розвиватися у різних сферах їхнього життя, особливо у професійній кар’єрі.

6.     Фітнес-тренер. Це людина, яка створює персональні програми для людей, які хочуть займатися спортом та яким важко підтримувати фізичну активність.

7.     Фахівець з цифрового маркетингу. Це професійний продавець товарів і послуг через рекламу в соцмережах.

8.     Аналітик Big Data. Фахівець такого роду діяльності аналізує всі дані, що надходять із системи або циркулюють їх в Інтернеті.

9.     Менеджер (управитель) спільноти. Така людина відповідає за спілкування з клієнтами та спільнотами навколо компанії, збирає думки з метою покращення бізнесу та його становища.

10. Інженер-еколог. Основна відповідальність інженера-еколога – робота з технологіями та навколишнім середовищем, необхідність створення нових систем управління навколишнім середовищем.

11. Інженер лікарні.  Завдання таких спеціалістів – збирати та застосовувати всі технології та нові медичні приклади, які необхідні для розв'язання різноманітних проблем у лікарнях.

12. Фахівець із кібербезпеки (кіберполіцейський). Це професіонал, який відповідає за те, щоб уся цифрова інформація певної компанії не була підроблена. Також одне із завдань кіберполіцейських – не лише забезпечити захист даних, а й пропонувати нові рішення розв'язань усіх питань.

13. Менеджер (управитель) з утилізації відходів. Людина, яка обійматиме посаду, повинна дивитись на проблему що стосується сміття по-іншому: створювати нові проєкти та рішення, знаходити кращі способи утилізації відходів.

14. 3D-архітектор та інженер. Це професіонал, який в інженерному секторі чи архітектурі створює простір у форматі 3D.

15. Розробник смарт-пристроїв. Людина, яка виготовляє такі пристрої, як окуляри, лінзи, годинники та інші пристрої з певною технологією, які полегшують життя людей.

16. Консультант по іміджу. Як і тренери з фізичної активності, імідж-консультанти надають людям поради, як мати гарний вигляд. По-іншому, це стилісти, професія яких останнім часом теж є популярною.

17. Менеджер (управитель) з інновацій. Такий спеціаліст відповідає за переосмислення стратегії компанії в її основному бізнесі або у певній конкретній області.

18. Інженер-генетик. Одне із його головних завдань – виявлення ряду спадкових патологій задовго до появи клінічних симптомів.

19. Фахівець з підвищення кваліфікації персоналу. Професія фахівця цієї галузі має допомагати працівникам ставати кращими у своїй сфері, шляхом виявлення й впливу на сильні та слабкі сторони.

20. Внутрішній торговельний представник. Наразі клієнти мають набагато більше можливостей, а тому компанії звертатимуться до них тільки тоді, коли вони проявлять зацікавленість до певного товару. За що й відповідатиме саме внутрішній торговельний представник.

21. Фахівець з електронної комерції. Це окремий фахівець, який спеціалізується на продажі певного товару у мережі.

22. Психотерапевт. Професії психолога, терапевта та психіатра стануть ще популярнішими, ніж раніше, адже саме вони забезпечують психічне здоров'я інших.

23. Професіонал з відновлюваної та альтернативної енергетики. Така група професіоналів надзвичайно важлива у майбутньому, адже турбота про навколишнє природне середовище продовжує зростати. І саме тому потрібні спеціалісти, які думатимуть про альтернативні ресурси, що не шкодитимуть довкіллю.

24. Фінансовий менеджер (управитель). Цей професіонал є і буде впродовж багатьох років незамінним, щоб малий, середній і великий бізнес могли краще та ефективніше розпоряджатися своїми коштами.

25. Персональний онлайн-доглядач. Це людина, яка проводить час із клієнтами літнього віку через інтернет-платформу.

26. Аналітик квантового машинного навчання. Така людина відповідає за дослідження і розробку передових рішень для збільшення швидкості та продуктивності системних алгоритмів.

27. Менеджер (управитель) платного трафіку. Цей працівник грає основну роль в будь-якому бізнесі. Його робота – створити й керувати платними медіа-кампаніями, такими як Google та Facebook.

28. Аналітик соціальних мереж. Такі фахівці планують, створюють і аналізують повідомлення у профілі соціальних мереж. Отже, подібно до менеджерів платного трафіку, попит на цю професію теж зростає.

29. Веб-розробник. Веб-розробники несуть відповідальність за проєктування та управління сайтами.

30. UX дизайнер. Така людина створює інтерактивний дизайн, інформаційну архітектуру, візуальний дизайн і взаємодію людини з комп’ютером. Також він пильнує за тим, щоб дизайн веб-сайту або програми відповідав потребам користувача за допомогою інноваційних і привабливих рішень.

Більшість аналітиків упевнені, що майбутнє за сучасними технологіями, і скоро не буде сфер діяльності, у яких вони не будуть залучені. У майбутньому залишиться не так багато сфер діяльності, у яких потрібна буде присутність людини, а саме: медицина, освіта, персональні послуги, домогосподарство.

Загалом, передбачати, які професії будуть потрібними найближчим часом заняття не дуже перспективне. Хоч спрогнозувати професії, які будуть найпопулярнішими можна, але варто враховувати те, що їхні тренди надто динамічні й постійно змінюються. 

Джерело


СПИСОК НАЙЦІКАВІШИХ ПРОФЕСІЙ ДЛЯ ДІВЧАТ

Які ж вони, самі цікаві жіночі професії, ті, в яких можна проявити всі свої таланти і реалізуватися у творчому плані? Представляємо вам наступний список.
МЕНЕДЖЕР З ТУРИЗМУ
Ця професія для тих, хто любить подорожувати і відвідувати нові місця, легкий на підйом і активний. Посадові обов’язки прості і дуже приємні: відвідувати затребувані країни. Дізнаватися все, так би мовити, з перших вуст і потім консультувати клієнтів. Зарплата починається від 20 000 рублів на місяць. Можна дійти до посади топ-менеджера і отримувати до 10 000 доларів в місяць.
ФОТОГРАФ
Зараз зробити професійну фотосесію можна практично скрізь. Однак далеко не кожен фотограф – справжній майстер своєї справи. Для цього треба не тільки мати чудовий смак і власне бачення, але і закінчити спеціальні курси. Зарплата цілком і повністю залежить від оригінальності творчого підходу і працездатності.
Однією з найвідоміших сучасних жінок-фотографів вважають Енні Лейбовіц
ДИЗАЙНЕР
У будь-якої творчої професії необхідний не тільки талант, але і відповідна навчання. Плюс величезна працьовитість і неординарність мислення. Перспектива зростання аж до відкриття власного салону. Кікі ван Ейк, наприклад, — універсальний дизайнер, який розробляє не тільки інтер’єрні речі, але і працює з світовими брендами. Ще серед відомих жінок цієї професії можна виділити Ніку Зупанк, Нінкьо Тинагель і Алессандро Бальдерески.
Дизайнер Алессандра Бальдерески
ТРЕНЕР ВЕБІНАРІВ
Зараз це досить модна і перспективна професія, завдання якої проста і складна одночасно: проводити майстер-класи по інтернету у формі віддалених семінарів – вебінарів. Заробіток залежить від працездатності та цікавинки занять. Одна з успішних представниць цієї професії – Марина Гучок, що займається питаннями особистісних відносин і мотивацій.
ФЛОРИСТ
Нарешті, не можна, називаючи цікаві професії для дівчат, не згадати про флориста. Це і творча, і красива, і дійсно захоплююча робота, основам якої необхідно навчитися на курсах. Вона полягає в зборі різних букетів із різноманітних квітів. Тут можна стати керівником мережі квіткових салонів, а згодом – і відкрити власний. Одні з найвідоміших жінок-флористів – Ребекка Коул, яка прославилася на весь світ своїми «щасливими» роботами, а також Хітомі Джиллиам, яка охоче ділиться майстерністю, ведучи лекції.
На жаль, не завжди цікаво – це і добре платять. Але, з іншого боку, хай в родині добувач буде чоловік, а жінка може собі дозволити займатися тим, що їй просто подобається.
ФАХІВЕЦЬ З ЕТИКЕТУ
Так як зараз ділові зустрічі проводяться на найвищих рівнях та між людьми різних культур, то професія фахівця з етикету стає все більш затребуваною. Завдання – вчити вибудовувати ділове спілкування, згідно з нормами і правилами поведінки. Це дуже цікаво і в той же час перспективно. Розмір зарплати тут різний і залежить від професійного рівня.
СПОРТИВНИЙ ІНСТРУКТОР
Не тільки цікава, але і дуже корисна робота. Вона дозволяє стежити за собою і завжди залишатися у відмінній формі. Як правило, дівчата зазвичай вибирають інструктаж з йоги, фітнесу, шейпінгу або танців. Серед жінок-тренерів є автори, які створили власні методики: Грил Чайдлерс, розробила комплекс вправ бодіфлекс, Трейсі Андерсон, яка вміє за максимально короткий термін виліпити ідеальну фігуру, та ін.
Трейсі Андерсон
СТЮАРДЕСА
Це суто жіноча професія, і вона може принести не тільки багато позитиву, але і адреналін. Найпершою стюардесою стала медсестра з Айови Елен Черч. Вона не лише зуміла довести, що ця професія істинно жіноча, але й добилася права особисто відбирати команду на борт літаків своєї авіалінії.
АКТРИСА, ВЕДУЧА, СПІВАЧКА
Взагалі, у цих галузях для дівчат дуже багато перспектив, починаючи від акторських робіт і закінчуючи оформлювальними. Все це дуже цікаво і дозволяє реалізуватися творчо. Крім того, завжди є до чого прагнути.
МОДЕЛЬЄР
Ще одна цікава жіноча професія – це модельєр. Вона дозволяє нести у світ красу, радувати дивними і незвичайними вбраннями. Перспектив дуже багато: почавши з звичайної швачки, можна дійти до власної лінії одягу. Від цього, до речі, залежить і зарплата, яка може дорівнювати кільком сотням тисяч. Жінки, які зуміли багато добитися в цьому занятті: Коко Шанель, Соня Рікель, Міучча Прада, Донателла Версаче та ін.
Ось такі в даний час існують професії для дівчат, і список затребуваних професій тільки систематизував їх. Однак, хіба так вже важлива зарплата або кар’єрне зростання? Головне, щоб робота приносила задоволення і по-справжньому була найулюбленішою! І це важливо не тільки для дівчини, але і для будь-якої людини.

Немає коментарів:

Дописати коментар